astra h twinport yakıt tüketimi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan johndone
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

johndone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model astra h aracım, kısa mesafede dur kalklı bir trafikte yol bilgisayarına göre 10.6 litre yakıyor. Sizce bu normal mi? Açıkcası beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.:mad:

bence iyi. unutmayın araba ilk 10 km de yani motor çalışma sıcaklıgına gelinceye kadar fazla yakar

Selam,
Dediğiniz yakıt tüketimi, aracınızın segmentindeki tüm diğer markalarda da hemen hemen aynı değerleri gösterir.Unutmayınki aracınızın yakıt tüketiminin en maksimum olduğu an kalkış anıdır.Sürtünme azaldıkça yakıt tüketimi düşer.Yani aracınıza has bir problem değil,rahat olun.Saygılar..

benimde 9.6 filan yakıyor.Birde ben bu aracı alırken diğer rakiplerine göre en az şehir içi değeri astraydi (8.7) tabiki 8.7 yakıcak diye almadim ama 2lt fazkasını yakıyor.Mesela megane nın fabrika değeri 10.1 o arabada 12.1 yakıyor mudur acaba.

çok değil rahat olun

bizimki 1.6 115 hp sedan easytronic 7.4 L ortalama şehir içi malatyada biraz kendini sıkarsan 7 bile olur.ama çok az gazlayayım dersen 8.5-9 lara çıkarsın benim dediim ortalam hiç gazlamadan sakin kullanım ortalaması 8 olsun en fazla malatya şehir içi.

Geri