Astra h xenon montaj

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu farların orijinal olanları bildiğim kadarı ile insanı rahatsız etmiyor ama sadece 25-30 TL alınan kıytırık olanları çok kalitesiz ve trafik içinde harbiden can sıkıcı bir ışık veriyor. Zaten çakma olanların muayeneden geçmesi mümkün değil. Ayrıca yolda bu ışıklandırma sistemini kullanan kişileri ihbar edilmesi durumunda bildiğim kadarı ile ceza kesilmekte.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi olay ucuzunda değil farları taktırıp bide yukarı kaldırınca cok fena göz alıyor,mercekli merceksiz hiç farketmiyo ;) olay düzgün ayar yapıp kullanmak die düşünüom ;)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bu farların orijinal olanları bildiğim kadarı ile insanı rahatsız etmiyor ama sadece 25-30 TL alınan kıytırık olanları çok kalitesiz ve trafik içinde harbiden can sıkıcı bir ışık veriyor. Zaten çakma olanların muayeneden geçmesi mümkün değil. Ayrıca yolda bu ışıklandırma sistemini kullanan kişileri ihbar edilmesi durumunda bildiğim kadarı ile ceza kesilmekte.

hiç affetmiyorum, direk şikayet ediyorum zaten polislerde gayet duyarlı son zamanlarda (Hükumetin yeter ki paraya ihtiyacı olsun :D)

Sonuçta büyük bir saygısızlık bu çakma xenon işi o yüzden yapanı, takanı, satanı, buna izin vereni Allah a havale ediyorum, Allah ıslah etsin hepsini.

Çoluk çocuk taşınıyor o arabalarla ne zaman anlayacaklar bunu bilmiyorum:mad:

Nedense yaş ortalaması 25 altı bu işlerde :( far ile araba güzel olmaz arkadaşlar unutmayın...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal olup deli gibi göz alan bırakın xenonları sarı farlar bile var bence cok mantıksız sadece çakma xenonlara suç atmak ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bilmiyorum arkadaşlar konuyu takip ediyorum ama dediğim gibi birinin iç organlarını gösterecek şekilde bir araç üzerinde far olmaz. Son zamanlarda bu çakma ürünler aldı başını gitti. Yemin olsun uzun yolda şerefsizlere denk geldin mi? vay halene imansız sonuna kadar açar ne göz kalıyor nede iman... herkese saygı... bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmam. Ucuz olan ürünlerinde bir halta yaradığını sanmam. Birde bizim araçlarımızı üreten adamlar bu şekilde uygun görmüş o zaman araçların orasına burasına bir şey sokmanın mantı ne?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenonun orjinaliyle 30tlliğiyle alakası yok bu işin. Ne fiyat ne de kelvini göz almasını fark ettirmiyor.

Diyelim ampulu osram alırsın %99 3 yıl gider çin alırsın 3 yıl %50 ihtimalle gider

Hella balast alırsın elekronik sıkıntı yaratmaz çin alırsın 30tlliği %60 2 ayda bozulur yada yüksek akımdan oluşan elektromanyetik sebebiyle sıkıntı çıkar 200tlliği daha güvenilirdir garantisi vardır can-bus uyumludur vs vs vs..

Olay mercekte bitiyor, sen kısa farına kaliteli düzgün ayarlanmış bir mercek tak merceğe uygun ampulu olduğu ve farlarında ayarlı olduğu sürece istersen 30tllik 30bin kelvin xenon tak kimsenin gözünü almazsın. Merceksiz orj. hella balast osram ampul kit tak herkesin gözünü almaya devam edersin.

Sislere takanlar için zaten söyleyecek söz bulamıyorum allahından bulsun. o 8binlik xenonu sise takanlar siste araba kullanmak zorunda kalınca görecekler hanyayı konyayı..

Kelvinide çoğu insan göz almasıyla alakalı sanıyor hayır kelvin ışığın rengidir 4300üzeri arttıkça yağmurda karda önünü daha zor görürsün yoksa arşıdan gelen sürücünün gözüne ne renk ışık girerse girsin kör olur o adam.

Sadece xenon için değil oj. ampul kullanıpta 10tlye far ayarı yapmayan herkes içinde bu durum aynıdır.

Bende kullanmadım mı kullandım yıl 2007ydi kimse mercekten bir haber aldım taktım aracı kuzenime verip önde arkadaşımın aracına geçene kadar hiç algılamamıştım xenonun kör edici gücünü etrafta daha kullanan da yoktu.. Sonra 4300k aldım orj renk o diye taktım bu sefer sarı sarı göz alıyordu söktüm yeni brava almış orj.den mercekli akrabama hediye ettim..

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Xenonun orjinaliyle 30tlliğiyle alakası yok bu işin. Ne fiyat ne de kelvini göz almasını fark ettirmiyor.

Diyelim ampulu osram alırsın %99 3 yıl gider çin alırsın 3 yıl %50 ihtimalle gider

Hella balast alırsın elekronik sıkıntı yaratmaz çin alırsın 30tlliği %60 2 ayda bozulur yada yüksek akımdan oluşan elektromanyetik sebebiyle sıkıntı çıkar 200tlliği daha güvenilirdir garantisi vardır can-bus uyumludur vs vs vs..

Olay mercekte bitiyor, sen kısa farına kaliteli düzgün ayarlanmış bir mercek tak merceğe uygun ampulu olduğu ve farlarında ayarlı olduğu sürece istersen 30tllik 30bin kelvin xenon tak kimsenin gözünü almazsın. Merceksiz orj. hella balast osram ampul kit tak herkesin gözünü almaya devam edersin.

Sislere takanlar için zaten söyleyecek söz bulamıyorum allahından bulsun. o 8binlik xenonu sise takanlar siste araba kullanmak zorunda kalınca görecekler hanyayı konyayı..

Kelvinide çoğu insan göz almasıyla alakalı sanıyor hayır kelvin ışığın rengidir 4300üzeri arttıkça yağmurda karda önünü daha zor görürsün yoksa arşıdan gelen sürücünün gözüne ne renk ışık girerse girsin kör olur o adam.

Sadece xenon için değil oj. ampul kullanıpta 10tlye far ayarı yapmayan herkes içinde bu durum aynıdır.

Bende kullanmadım mı kullandım yıl 2007ydi kimse mercekten bir haber aldım taktım aracı kuzenime verip önde arkadaşımın aracına geçene kadar hiç algılamamıştım xenonun kör edici gücünü etrafta daha kullanan da yoktu.. Sonra 4300k aldım orj renk o diye taktım bu sefer sarı sarı göz alıyordu söktüm yeni brava almış orj.den mercekli akrabama hediye ettim..

Mehmet bey neticede olarak?

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de G kasa var. Onun kisalara H7 6000K xenon takmayi dusunuyorum.

Astra F de tek reflektor ve cam lens var. Astra G ve H de, fokus eden sey reflectorun ustundeki sekiller, cami duz. Bir cok vasita merceksiz olarak, Xenon H.I.D. ampullerle fabrikadan geldi (Mercedes, 2010 a kadar Honda Civic ve 607 Peugeot ). Bunun icin reflektorlerin (ayna) ozel olarak dizayn edildigi de soyleniyor....

Tek reflektor olsa, goz almasi daha buyuk ihtimal de, kisa far reflektorunun huzmeyi kesecegini dusunuyorum. Uzun Huzme olan 9005leri (HB3) degistirmeyecegim.

Sizin arabalar yeni iken de, 100/80W, 100/130W H4 ampulleri vardi. Standart ampul 45/55W yeterli gelmezse bu ampuller takilirdi. Amperaji cok oldugu icin duylari ve farlari zamanla eritirdi...

H4 ampulun hem uzun hem kisa huzme icin ayri teli var. Tofaslarda keza ayni sekilde H4 kullaniyor. Huzmenin uzun veya kisa oldugu ampul telinin verdigi isigin yeri ve yonu ile alakali. O yuzden Xenon farlar H4 reflektorlerin icinde goz alabilir.

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

netice olarak xenon istiyorsanız paşa paşa farınızı söküp içine düzgün ayarlı bir mercek takacaksınız far camınızda şeffaf olacak yada piyasadaki angel eye'lardan alacaksınız içlerinde mercek bulunuyor. Sonra da o farları bir güzel ayarlatacaksınız ondan sonra xenon takacaksınız ki bunlara rağmen otomatik far ayarınınz olmadığı için tümseklerden geçerken(aracın burnu havaya kalktığında) anlıkta olsa insanların gözünü almaya devam edeceksiniz.

Bende de G kasa var. Onun kisalara H7 6000K xenon takmayi dusunuyorum.

Astra F de tek reflektor ve cam lens var. Astra G ve H de, fokus eden sey reflectorun ustundeki sekiller, cami duz. Bir cok vasita merceksiz olarak, Xenon H.I.D. ampullerle fabrikadan geldi (Mercedes, 2010 a kadar Honda Civic ve 607 Peugeot ). Bunun icin reflektorlerin (ayna) ozel olarak dizayn edildigi de soyleniyor....

Tek reflektor olsa, goz almasi daha buyuk ihtimal de, kisa far reflektorunun huzmeyi kesecegini dusunuyorum. Uzun Huzme olan 9005leri (HB3) degistirmeyecegim.

Sizin arabalar yeni iken de, 100/80W, 100/130W H4 ampulleri vardi. Standart ampul 45/55W yeterli gelmezse bu ampuller takilirdi. Amperaji cok oldugu icin duylari ve farlari zamanla eritirdi...

H4 ampulun hem uzun hem kisa huzme icin ayri teli var. Tofaslarda keza ayni sekilde H4 kullaniyor. Huzmenin uzun veya kisa oldugu ampul telinin verdigi isigin yeri ve yonu ile alakali. O yuzden Xenon farlar H4 reflektorlerin icinde goz alabilir.

Benim kullandığım araçta astra g'ydi aynı şekilde dağılma yapıyor. Benim bildiğim kadarıyla sadece mercedesin 1 modeli bu şekilde üretildi ama önemli olan bu değil. Far dizaynı ışığın kırılması ile alakalı bunu üretici mercekle yapmaz başka şekilde yapar sonuçta bu sizin aracınızın farlarının H7 ampule göre ve halojen ampulun ışık şiddetine göre tasarlanmış olması gerçeğini değiştirmiyor. Farlarınız freeform fakat bu sizi yine de xenon kit takma hakkı vermez freeformun sizin için tek avantajı içine mercek takabilir yada imkanınız olsa yansıtıcıları tekrar dizayn edebilseniz başarılı sonuç alabilirdiniz.Astra F gibi free form farı olmayan araçta far camını değiştirmeden mercek takmakta sonuç vermiyor.