ASTRA J 1.6 BENZİNLİ HARARET PROBLEMI

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2015 model 1.6 benzinli astra j aracım var. Aracım bir süredir geç ısıtıyor gibiydi. Otobanda giderken hararetin yükselirken 90 a gelmeden düştüğünü fark ettim. Bir süre sonra araç yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı uyarısı verdi ve hararet dibe düştü ve hiç artmadı dipte kaldı. Ardından ustamla görüşüp aracımı ustaya götürdüm ve usta hararet müşüründen olduğunu düşünerek hararet müşürünü değiştirdi. Ekrandaki uyarı değişim sonrası gitmedi ve usta aracı bilgisayara bağlayıp uyarıyı sildi ve sorun geçti. Bugün aracı teslim aldım eve gelirken bir sorun olmadı. Fakat az önce aracımla yaklaşık 10 km şehir içi yol yaptım. Araç sanki yine geç ısıttı gibi gelmeye başladı. Bir süre sonra hararet yavaş yavaş yükselmeye başladı fakat 90 a gelmeden düşüp yükselmeye başladı. Bunu ara ara tekrarladı. Aracı eve geldikten sonra park edip kaputu açtığımda termostat hortumlarını kontrol ettim. Hortumlar sıcaktı ve sertleşmişti. Sizce sorun nedir arkadaşlar yarın aracı tekrar ustaya götüreceğim.

Anıl44

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun
Aynı sorun benim aracımda da meydana geldi. Henüz ustaya götürmedim. Siz çözebildiniz mi acaba.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sorunun kaynağı termostat. Bu tarz ısıtma ve soğutma sorunları genelde termostat sorunu nedeniyle oluşur.

Anıl44

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.
Yüksek motor sıcaklığı nedeniyle diye yazınca hararet yapmış olabilir mi acaba diye düşündüm ama sıcaklık göstergesi 50 dereceyi bile geçmedi yol boyunca.

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim sorun termostattan çıktı. Usta sağolsun bedavadan hararet müşürünü değiştirtti. Bu arada termostatı orjinal almanızı tavsiye ediyorum. Geçen sene ufak bir kaçak var diye yan sanayi ile değiştirmiştim. 1 sene dolmadan termostat bozuldu.

Anıl44

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim yanıtınız için.
muhtemelen benden önceki sahibi değiştirmişti termostatı ama markasını bilemiyorum.
en kısa zamanda göstereceğim bir ustaya.