astra j 1.6 cdti

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ulas79
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Orası doğru, fiyatı yüksek olacaktır elbette ancak performansı yine törpülenecek..Bu açık..Çünkü opeller sınıfındaki muhattaplarından ort 150-250 kg ağırlar..Örn motorlar aynı da olsa 1.4 T Elg Edtn İnsignia ile passat 1.4 tsı kıyasında sırf aracın ağırlığı ve lastiklerin 245 liğinden 0-100 ivmelenmesi ve yakıt ortalamaları passatın gerisinde kalıyor..Ancak millete şaşıyorum; bunu TSI başarısı olarak yorumluyorlar..Açıkçası 245 ebatında lastik genişliği ve 1650-1750 kg ağırlında bir passat ort ne kadar yakardı?İnsignia kasmadan 7 lt-8lt ort yakalayabiliyor..Bence bu opelin başarısızlığı değil başarısı olarak düşünülmeli..Bu 1.6 cdti motor için de aynı durum söz konusu..Astra yine rakiplerinden daha ağır oluşu sebebiyle daha geç ivmelenecek ve az biraz daha fazla yakacak..Motorunu salt 1.6 cdti olarak alırsak eğer, motor bazında gerçekten verimli bir motor olabilir ama diğer etkenler işin içine girince meselenin rengi değişiyor tabi..
Fiyat dışında söylediklerine %100 katılıyorum.
Fiyatın rakiplerinden fazla olacağını sanmıyorum. Opel şuanda 1,3 olan vergi avantajı ile fazla kar koyarak araç satıyor. 1,6 dizeller cosmo donanımla 65-70 aralığında satılır bence.
Şuanda insignia 1,6 170 hp otomatik 79 bin tl ye satılıyor. 2014 de 1,6 dizel insignialarında geleceğini düşünürsek aralarında makul bir makas bırakmaları lazımki her ikisinide potansiyel müşterilerine satabilsinler.

Bundan sonra dizel araçlar özellikle yeni vergilendirmeden sonra benzer donanımdaki dizel araç fiyatları yakın olacaktır. 1.6 dizel + yenilenmiş active select şanzıman ile harikalar yaratacaktır.

Vergi muamması ve Opel'in fiyat politikası yüzünden 1.3'ler kadar satmayacağını düşünüyorum. Astra 1.3'lerin satışı şirket aracı olarak görülen araçlardan hemen sonra geliyor. Motor 1.6 olunca ve fiyat da kuvvetle muhtemel artınca diğer araçlardan pek bir farkı kalmıyor. O nedenle satışlar sekteye uğrayabilir. Beni Astra'ya çeken şey en başta fiyatı idi. 52.000 TL'ye bu donanımda bu sınıfta başka bir araç yoktu. Fiyat politikası düzgün olursa satar ancak.

Geri