Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İlk Gün İzlenimlerimiz

15 Temmuz'u bekleyin... :)

Heyecanlanmayın bi gelişme yok, benim aracım o zamana geliyor :p O zaman yazacağım hayırlısıyla

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 de yığılma sorunu deniliyor ama arka koltukların ikisini yatırdım
ağzına kadar hatta tavana kadar eşya ile yükledim
klima da yol boyunca 2.kademede açıktı 5.4 ortalama ile 1700 km geldim
ve yolda hiç öyle yığılma yolda kalma problemi yaşamadım :)
kalkışlarda biraz ağır kalktı araç ama uzun yolda çok rahattım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce de yazmıştım; Antalya yolculuğumda 1.3 Astra ile epey peşpeşe gittik, içi epey kalabalıktı ve eminim kliması da çalışıyordu, yığılma vs vs tek farkettiğim sadece yeşil yandığında ilk 40-50km hıza kadar biraz geride kalıyordu benzer araçlar arsında, onun dışında yeterince güzel hızlanıyordu..

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar..
ևarşamba günü siparişini verdiğim Astra'ma bugün kavuştum.. Bugüne yetişmeyeceğini söylemişlerdi ama aldık.. =)
֖nce güzellikler..
Araçla ilk karşılaşmam inanılmazdı.. Siyah renk çok yakışıyor.. 2 numara cam filmi, boya koruma.. Büyülendim.. =) Benzin almaya gittim, pompanın tabancasına biraz TL sıkışmış, onu çıkarttık fln.. Ardından ailecek bi yemek yedik ve sonrasında kurban kestik..
Araba resmen yolda akıyor.. İnanılmaz seri.. Yol tutuşu, gaz tepkileri çok güzel.. Ve gece.. Tam bir görsel şölen.. Güzel.. ևok güzel.. Bluetooth ile sesli komut olayı çok hoşuma gitti, tek eksiği ingilizce olması, şahsen benim için dert değil ancak her kullanıcı ingilizce bilmek zorunda da değil..
Sırıttım, sırıtıyorum, böyle giderse sırıtmaya devam edicem.. =)

Gelelim keyfimi kaçıran sıkıntılara..
Daha bismillah, takırtı tukurtuyla başladı servis serüvenim.. Hafif kasislerde dahi arka taraftan, bana göre salıncaklardan gelen tıkırtılar (ki lafın gelişi tıkırtı diyorumn, çok ciddi ses var) fena halde canımızı sıktı, soluğu yeniden serviste aldık. Satış temsilcimiz bunun bilinen bir sorun olduğunu ve yağlama ve mil tarzı bişeyin değişimiyle çözüldüğünü söyledi, pazartesi günü bakıcaz artık..
İkinci sıkıntım ses sistemi.. bilmiyorum kullanan arkadaşlarda durum nasıldır ama çok kötü bir ses sistemi var. Hoparlörlerden gelen ses inanılmaz derece de boğuk.. Ekolayzır ayarları fln kar etmedi malesef.. Henüz cd veya usb denemedim ama değişeceğini düşünmüyorum..
Bir diğer eksik, aracım Cosmo olmasına rağmen koltukta bel destek ayarının olmaması.. Bir de koltuk açısı ayarlanamıyor.. Sanki koltuk sport koltukmuş da kaplaması değiştirilmiş gibi.. ևok dert değil, ama 2011 Cosmo kullanan arkadaşlar varsa aydınlatabilirlerse sevinirim. Forumda da araştırıcam yine de..
Malum araçta AFL var ancak bir şey enteresan geldi, farlar xenon ancak sis farları normal sarı renkli ampullerden oluşuyor. Normali bu mudur?

֖denen miktar çok olunca, beklenti yükseliyor.. Ancak çok temel şeylerden kaybettiğimi düşünyorum.. 0 km bir araçta olmaması gereken ciddi bir tıkırtı, boğuk sesli bir ses sistemi.. bakalım neler olacak..
Ama..
Aşırı mutluyum..  ;D

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler
bu tıkırtı ve sesler çeşitli izalosyonlar ile serviste büyük bir kısmı gideriliyor
ki şahsen bende de vardı ama şu an herhangi bir çıtırtı veya ses problemim yok
bel desteği ben de cosmo araç aldığımda ilk baktığım şeylerdendi ancak ergoonomik spor deri koltuklar ile geldiğini öğrenince
hayal kırıklığı olmuştu, keşke ben de daha detaylı araştırıp ergonomik deri koltuk opsiyonunu isteseydim ama şu an çok eksikliğini hissetmiyorum
Afl sistemi müthiş bir sistem zaten, sis farlarına gelince sis farları siste kullanmak içindir o yüzden hiçbir şekilde xenon sis farları için uygun değildir, siste görüş açısı için en verimlisi sarı ampuldur o yüzden sarı ampul kullanılmış bu güvenliğimiz açısından çok önemli bir nokta
Ses sistemine gelince daha güzel olabilirdi ben cyclone navigasyonu taktırdıktan sonra ses programı atıldı ve ses eskiye göre çok daha iyi şu an sesten çok memnunum
tekrardan hayırlı olsun aracınız

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler
bu tıkırtı ve sesler çeşitli izalosyonlar ile serviste büyük bir kısmı gideriliyor
ki şahsen bende de vardı ama şu an herhangi bir çıtırtı veya ses problemim yok
bel desteği ben de cosmo araç aldığımda ilk baktığım şeylerdendi ancak ergoonomik spor deri koltuklar ile geldiğini öğrenince
hayal kırıklığı olmuştu, keşke ben de daha detaylı araştırıp ergonomik deri koltuk opsiyonunu isteseydim ama şu an çok eksikliğini hissetmiyorum
Afl sistemi müthiş bir sistem zaten, sis farlarına gelince sis farları siste kullanmak içindir o yüzden hiçbir şekilde xenon sis farları için uygun değildir, siste görüş açısı için en verimlisi sarı ampuldur o yüzden sarı ampul kullanılmış bu güvenliğimiz açısından çok önemli bir nokta
Ses sistemine gelince daha güzel olabilirdi ben cyclone navigasyonu taktırdıktan sonra ses programı atıldı ve ses eskiye göre çok daha iyi şu an sesten çok memnunum
tekrardan hayırlı olsun aracınız

Hakan bey çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve hızlı cevabınız için.. Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin..
Bu tıkırtı işi  inşallah çözülür, araç içinden gelmesi muhtemel (gösterge siperi, kemer bağlantısı vs.) sesler çok dert değil ama bu bendeki rot başı tarzı yürüyen aksamdan geldiğini düşündüğüm bir ses.. İnşallah servisin dediği gibi basit bişeydir..
AFL, bluetooth fln gerçekten inanılmaz.. Aracı çok beğendim..
Ses sorunuyla ilgili olarak da, basın tizin eksi değerlere düştüğünü keşfedememiştim, yarın tekrar bakıcam..
Bel desteği olayı da sorun değil, zaten koltuklar çok rahat.. Ama tabi sitesinde bel desteği ayarı yazması hoş değil..

Bir de abuk subuk şeylerden kaçılmış, mesela bitane çakmak verilmemesi, kauçuk paspasa 150 lira istemeleri gibi..
Ama.. Hiçbirşey beni aracımdan soğutamaz.. Avatardaki uçan ejderhalar gibi, kuyruğu bağladım, araçla bütünleştim.. =))

Bu arada ayıptır sorması, kaça taktırmıştınız naviyi? ve navi özelliklerinden memnunmusunuz?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım sizin kaliperlerden gelen ses probleminiz var bunu burç ile çözüm bulan arkadaşlarımız vardı forumda sn.eRg
ses olarak evet ses ve equalizer ayarlanabiliy
or kendinize göre düzenleyebilirsiniz
yani hediye olarak halı paspas, karter koruma, küllük, ilk yardım seti vs verilebiliyor ama çakmak hediye alan olmadı sanırım
navigasyon cyclone taktırmıştım ben 2000 tl ye daha sonra düşünürseniz taktırabiliyorsunuz
herhangi bir kesme biçme olmuyor
bahsettiğiniz ses için birkaç konu açılmıştı inceleyebilirsiniz
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=717.0
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=1172.0

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sanırım sizin kaliperlerden gelen ses probleminiz var bunu burç ile çözüm bulan arkadaşlarımız vardı forumda sn.eRg
ses olarak evet ses ve equalizer ayarlanabiliy
or kendinize göre düzenleyebilirsiniz
yani hediye olarak halı paspas, karter koruma, küllük, ilk yardım seti vs verilebiliyor ama çakmak hediye alan olmadı sanırım
navigasyon cyclone taktırmıştım ben 2000 tl ye daha sonra düşünürseniz taktırabiliyorsunuz
herhangi bir kesme biçme olmuyor
bahsettiğiniz ses için birkaç konu açılmıştı inceleyebilirsiniz
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=717.0
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=1172.0

Valla Hakan bey çok teşekkür ederim, linkler çok  faydalı oldu.. ֖zellikle drwaverunner arkadaşımızın yaptığı çalışma gerçekten çok başarılı ve faydalı olmuş.. Benim araçtaki ses de tam olarak bu ses.. Ayrıca servisin bahsettiği çözüm de burada anlatılan çözümün aynısı.. Bu açıdan baya bi rahatladım..
Seviyorum bu forumu ya..  Bu forum aldırdı bana Astramı.. =))

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk günden bu seslerin olması kötü bir durum.benim merak ettiğim araçlarımızda bu tıkırdılar kaç bin km de ayyuka çıkacak.eski kasa astra classic de 45000 nde artık sesler izolasyonla falan engellenemiyordu. gerçi o araçta kazalıydı o yüzden de olabilir. umarım 50-60 bine kadar böyle gider

serocan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 ecoflex nehir grisi aracımı bugun ankara Opaldan aldım. aranıza hoşgeldim  :D :D bu arada eve gelinceye kadar ilk kronik sesle tanıştım. araçta ilk kalkışta vınlama şekline bir ses geliyor. birde anlık yakıt tüketimi 15-20 litre arası