Astra j yağ kaçırma

yunus00541

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.6 LPG aracım var. park ettikten sonra bı damlama benzeri ses oluyordu. bikac gün sonra sabah koku ve hafif beyaz duman geldi motordan. dinlendikten sonra geçti.Screenshot_2024-09-13-00-15-53-856_com.whatsapp.webpScreenshot_2024-09-13-11-08-53-598_com.miui.gallery.webp

usta baktı egzoz üstüme yağ damladigi için olduğunu söyledi yağ filtresi etrafından yağ kaçırdığını söyledi ve filtreyi değiştik. 2 gün sonra ses tekrar oldu arabanın altına damlayan bişey yok. ustaya tekrar gittim. filtrenin etrafı temiz.

lifte kaldırdı. motor muhafaza yaglıydı eski yağdan kaldığını söyledi. yeni bişey yok ses motor bloğunun soğuma sesi dedi de içime sinmedi. fikri olan varsa belirtirse memnun olurum.( damlama sesi olan video var da ekleyemedim buraya)

bu arada ses bikac ay önceden de ara ara vardi. stop ettikten sonra arabanın yanında duyuluyordu. ben de ön kısımdaki aksamların soguma sesi fiye düşünmüştüm. arabada hararet , bariz bir su ve yag ekslitmesi yok( baska bir usta viodaya baktı filtre temizse yağ soğutucu olabilir dedi )

Yağ damlamasının sesini imkanı yok duyamazsınız. Ancak aracı stop ettikten sonra gelen çıtırdı tarzı sesler özellikle egsoz tarafında gelen metalin genleşme/büzüşme sesleridir.

Ayrıca yağ soğutucu diyen ustanın hayal dünyasını merak ettim :)

Ayrıca yağ soğutucu diyen ustanın hayal dünyasını merak ettim :)
Yağ damlamasının sesini imkanı yok duyamazsınız. Ancak aracı stop ettikten sonra gelen çıtırdı tarzı sesler özellikle egsoz tarafında gelen metalin genleşme/büzüşme sesleridir.
hocam foruma video ekleme yöntemi var mı gelen sesi dinletseydim video uzantısı desteklenmiyor uyarısı çıkıyor

Son düzenleme:
Youtube üzerine ekleyerek bizimle o linki paylaşabilirsiniz.

Damlama şeklinde yağ kaçağı varsa aşırı yağ eksiltir aracın altı göl olur. Böyle bir kaçağın tespit edilememesi imkansız hocam.

Youtube üzerine ekleyerek bizimle o linki paylaşabilirsiniz.

ses bu şekilde

Metal genleşme büzülme sesine benzettim ben. Ancak yüksek ses ile gelen pat gibi sesi anlayamadim.

Geri