astra k 1.6 cdti 134 hp otomatik şanzıman sorunları

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mr_urs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mr_urs

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opelci arkadaşlar astra k dizel otomatik 2.el araç almayı düşünüyorum otomatik şanzımanın kronik vb sorunları var mı bilgi almak istiyorum

Merhaba,

Benim bildiğim 6t45 şanzıman var. Ben şuan arabayı P konumuna aldığım halde vitesi park konumuna getirin uyarısı alıyorum sürekli. Bu kronik bir sorun mesela.
Alırken excellence paket almanızı öneririm.

Sanayide sorduğum otomatik şanzımancılar da çok sık karşılaştıklarını söylediler başka sorun yaşayan var mı acaba araç kaç km de

70 binde aracım. Fakat bu arızayı 25 binde bile yaşayanlar var. Youtube üzerinde yerli/yabancı bir çok video mevcut. Fakat bu şanzımanın indirilmesini gerektiren bir olay değil, vites altındaki switch ile alakalı.

• Beğen
Tepkiler: turbo_j
136 hp 320 nm tork çok cazip geliyor aslında umarım güzel bir araç denk gelir

Performans olarak gerçekten çok iyi, yakıt karışık kullanımda 6 lt bandında yakıyor. Araç 130 ile 2000 devirde gidiyor uzun yolda çok rahat ettiriyor. Uzun yol 120-150 süratleri arası klima full açık 5.5 lt yakıt ortalaması yapıyorum ben; bu hızlara göre gayet iyi bence.
Donanım olarak da gerçekten çok dolu bir araç, tavsiye ederim. Dynamic ve excellence paketleri güzel. Excellence paketi dopdolu gerçekten, dynamic paketindeki özeliklerin üstüne ekstra olarak matrix far, kör nokta uyarı, otomatik yatay-dikey park, yarı deri koltuk standart olarak geliyor. İlanda bazı araçlar full yazılıyor ama araç halbuki dynamic paket oluyor. Bu özelliklere bakarak ayırt edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: turbo_j
Performans olarak gerçekten çok iyi, yakıt karışık kullanımda 6 lt bandında yakıyor. Araç 130 ile 2000 devirde gidiyor uzun yolda çok rahat ettiriyor. Uzun yol 120-150 süratleri arası klima full açık 5.5 lt yakıt ortalaması yapıyorum ben; bu hızlara göre gayet iyi bence.
Donanım olarak da gerçekten çok dolu bir araç, tavsiye ederim. Dynamic ve excellence paketleri güzel. Excellence paketi dopdolu gerçekten, dynamic paketindeki özeliklerin üstüne ekstra olarak matrix far, kör nokta uyarı, otomatik yatay-dikey park, yarı deri koltuk standart olarak geliyor. İlanda bazı araçlar full yazılıyor ama araç halbuki dynamic paket oluyor. Bu özelliklere bakarak ayırt edebilirsiniz.
black edition ve 120.yıl paketleri hakkında bilginiz var mı?

bende de black edition var 2018 dizel otomatik.excellence ve dynamic paketler arasında bu paket sunulmuş.uzun yolda 3,8-4 litre aralığında gittim ve geldim İstanbul'a. ortalama yakıt tüketimi 4 litre gösterdi.

Geri