astramı satıp civic almayı dusunuorum???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan metoo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

metoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaslar.. 2010 astra h dizel aracım var bence super bır arac fakat annemınde arac kullanmaya merakından dolayı otamatık arac almayı dusunuyorum... kafamda 2010 2011 cıvıc var yakıt konusundan korkum var ancak tuple bunuda cozmeyı dusunuyorum.. sizce mantıklı seyler mı dusunuyorum:)???

Bence gayet mantıklı.. zira opelin easytronikde ki arızaları çok meşhur.. şimdi easytronik opel al desem diyemem kendimi suçlu hissederim..

Otomatikte japon iyidir. Honda da iyidir. Bence oldukça güzel bir araç Civic.

arada 6 7 bin liralık bir fark olcak ama yapcak bısey yok... dedıgınız gıbı arıza ve hantallık astranın otamatıgınden soguttu... yakın bı arkadasımın var tuplu cıvıc 210 kurus ortalama yakıtı var...

arada 6 7 bin liralık bir fark olcak ama yapcak bısey yok... dedıgınız gıbı arıza ve hantallık astranın otamatıgınden soguttu... yakın bı arkadasımın var tuplu cıvıc 210 kurus ortalama yakıtı var...

Yakıta bir şey deyemem ama araç çok hoş. Bende bir zaman araştırdım baya ama nasip olmadı. Bagajı çok küçük :S Ayrıca bayan için HB araç düşünülebilir. İlla sedan olma şartı yoksa.

honda civiclerin yeni kasaları (2007-2008 ve üst modelleri) oldum olası çok hoşuma gitmiştir. bu kasaların otomatik şanzımanını kime sorsam övmüşlerdir bana!!
otomatik şanzımanda japonlar işi iyi yapıyorlar sanırım. bendeki araç şu an opel astra 2001 tam otomatik ve şanzımanı AİSİN WARNER isimli japon malıdır.
civiclerin yakıtı hakkında bir bilgi veremem fakat grünüşünden aracın yol tutuşu ve konforunun iyi olduğunu söyleyebilirim..

bence güzel olur. iç tasarımı şık ve ferah. 125 bg lik motorda gayet iyi performans üretiyor. yakıt konusunda sizin aracın üstüne baya zor gelecektir. 1,6 manuellere göre çok yakıyor. benzin ibresi gözünüzün önünde düşüyor. yol tutuşu iyi fakat aracın arkası biraz hafif diye düşünüyorum. özellikle kaygan zeminde dikkatli kullanmak lazım.

Civic güzel bir araç, pişman etmez. Yalnız burdaki tek soru işareti motorunun LPG ile uyumu. Çok başarılı montajlar yapılabiliyor ancak düzen tutana kadar uğraşan insanları da okuyoruz, duyuyoruz.

Yakıt konusu hakikaten göz korkutuyor, biz Ankara'dan bir depo benzin ile Bursa'ya gidememiştik :)

bılındıgı gıbı otomatıklerde yakıt hayli yuksek.. ort 10 lt gıbı tuketım soz konusu.. fakat kalıtelı ve uyumlu bır tup secenegıyle yakıt neredeyse 200 sehır cıınde 25o kuruslara kadar dusuyor.. bırde aracın performansını goz onunde bulundurursak deger dıye dusunuyorum.. ayrıca bu cıcvıclerın ıkıncı el pıyasasıda astradan asagı deıl... sıfırı 48 lira olan aracın 2010 2011 modellerıne 40 dan aasagı ıstemıyolar... 55 ısteyn bıle var:)

Geri