audio twin im geldi montajı nerde yaptırabilirim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ebaydan gelen audio twinim geldi arabaya taktırdımda ama bağlatamadım kordonu kablosu falan yok bunu nerde kim takabilir sanırım servis işi benim tesisatçı biz yapamayız dedi servis tanıtıcak bunu dedi meriva zafira ile yazılımı aynıdır dedi kolaycana yaparlar dedi bu işi yapabilicek bir yer bilen varmı acaba

Benimde calısmama var bununla ilgili. Kablosunu bulamazsın ayrıdan. Sen kendın hazırlıcaksın kablo tesisatını. Yapan olurmu bilmiyorum ben kendim hazırlıyacagım tesisatı. Yapan bulursan buraya yaz.

sanırım o kabloların gm de bir part no su vardır ebayden olmadı onuda hazır alabiliriz

sanırım o kabloların gm de bir part no su vardır ebayden olmadı onuda hazır alabiliriz

Onu ben en son sordugumda ayrı bir harness yok demişlerdi. Yani arabayı alırken seçiyorsun ve o şekilde geliyor. Ancak, uğrasıp arabanın tesisatından ayırmış olarak satan olursa olur. Ama o zahmetli işi kim yapacak. Çünkü twin audio için sigorta paneli, aradaki soketler, teyp harnessi, gibi bir çok noktaya ayrı ayrı kablolar gidiyor. Bunların hepsini ayrı ayrı bulman çok zor. Yanibenim bildiğim sadec teypten kablo çekmekle bitmiyor. Ayrıca bu kabloları servis ustalarının paralel çekmek diye tanımladıkları yöntemle çekeceksin aksi takdirde hepsini tek tek soketlere taşıman gerekir. Neyse çok uzun oldu. Ben kabloları paralel çekicem TIS 2000 e göre. Kendim yapıcam. Servis olursa astarı yuzunu gecer. :D

yapmışken banada yaparsan çok sevinirim :) gerekirse ücreti neyse veririm ben servisle konuşdum o bilgisayardan şemasına bakdı bizim serviscininde sevdiği bir iş böyle uğraşmak kolay dedi ama çok vakit ister bunu yazın gelicen böyle sabahdan sohbet mohbet ufak ufak yapıcaz dedi açıkcası yaza kadar sabredemiyorum sen kendine yapmışken bir kopyasınıda bana yaparsan çok sevinirim

yapmışken banada yaparsan çok sevinirim :) gerekirse ücreti neyse veririm ben servisle konuşdum o bilgisayardan şemasına bakdı bizim serviscininde sevdiği bir iş böyle uğraşmak kolay dedi ama çok vakit ister bunu yazın gelicen böyle sabahdan sohbet mohbet ufak ufak yapıcaz dedi açıkcası yaza kadar sabredemiyorum sen kendine yapmışken bir kopyasınıda bana yaparsan çok sevinirim

Kim demiş yaw onu kolay diye. Ben bilemiyorum daha başlamadım kolaysa banada yapsın:D. Ama öle üç beş kablo değildir o.:cool: Bakalım önce twin audio nun kontrol ünitesini bir alalımda.:kop:

Birde senin teyp ney bu arada twin audio destekliyormu. Bende cd70 navi var. o destekliyor. Daha önceki cd30 desteklemiyordu mesala.

bendeki cd30 cd30 lar destekliyor audio twini biz bilgisayardan girdik servisde servisdeki bilgisayarda opelin a dan z ye bütün modellerinin her türlü şeması var orda vectra cd 30 audio twin şemasını bulduk bakdık ustanın dediği tane tane çekicez girişleri dedi zaten tüm gün sürer dedi kolay demesinin nedeni o bu tip elektronik yazılım yükleme işlerini çok seviyor şemaya falan bakdı kolay dedi

bendeki cd30 cd30 lar destekliyor audio twini biz bilgisayardan girdik servisde servisdeki bilgisayarda opelin a dan z ye bütün modellerinin her türlü şeması var orda vectra cd 30 audio twin şemasını bulduk bakdık ustanın dediği tane tane çekicez girişleri dedi zaten tüm gün sürer dedi kolay demesinin nedeni o bu tip elektronik yazılım yükleme işlerini çok seviyor şemaya falan bakdı kolay dedi

Ok. Kolay gelsin o zaman. Bakalım bende başlarım artık ama önce şu twini bulmam lazım.

Geri