audio twin im geldi montajı nerde yaptırabilirim

ben 40 euroya aldım yalnız çok dikkat edin iki tip twin audio var birincisi astraya merivaya falan uygun olan bunlar vectraya uymuyor bizimkiler zafiraya takılanlardan

6795_1.JPG

Bundan yani benim aldığım bundan zafira b vectra c lere uygun olan bunlar

be06_1.JPG

Buda twinaudio nun hazır kablosu ama çok pahalı ebayda 25 euro artı yol parasıyla astarı yüzünü geçer

ben 40 euroya aldım yalnız çok dikkat edin iki tip twin audio var birincisi astraya merivaya falan uygun olan bunlar vectraya uymuyor bizimkiler zafiraya takılanlardan

6795_1.JPG

Bundan yani benim aldığım bundan zafira b vectra c lere uygun olan bunlar

be06_1.JPG

Buda twinaudio nun hazır kablosu ama çok pahalı ebayda 25 euro artı yol parasıyla astarı yüzünü geçer

Bencede astarı yüzünü gecer. Kendin yapabilirsin ancak soketi bulmak lazım. Birde yanlış bilmiyorsan anten girişide lazım değilmiydi bu sokette anten girişi yok. Yada o telefonmuydu karıştırdım herhalde.:D TIS 2000 de böyle görmüştüm ama tekrar bakmam lazım.:eek:

benim arabamda bilgisayar var o yüzden böyle şeylere ihtiyaç duymadım yakında fotolarını çekip buraya koyarım benim arabamda indash lcd ekran var eldivenlik yerinde ama sadece lcd aldım thermaltake in torpidoda laptop a bağlı

twin audio ya ya gelince o soket 9 lu pindir bütün bilgisayarcılarda bulabilirsiniz olmadı 6 lı pinden iki tane alıp birleştire bilirsiniz audio twinin antenle ilgisi ne onu anlayamadım

audio twin şeması kısaca aşağıda şöyle

Blauradio.JPG

Radiobelegung.jpg

PICT2250.JPG

PICT2258.JPG

PICT2263.JPG

radio3pk1.jpg

11: Sprachgesteuertes Telefon
12: Masse
13:Twin Audio
17: Twin Audio
19: Twin Audio
20: Twin Audio
23: Twin Audio
29: Mic
31: DAB
32: DAB
33: Info Display
34: Sprachgesteuertes Telefon
35: Mic
37: ABS
38: DAB
39: Info Display
40: Sprachgesteuertes Telefon
Mini-Iso, linker Block:
RR+ = Lautsprecher hinten rechts
RR- = Lautsprecher hinten rechts
FR+ = Lautsprecher vorne rechts
FR- = Lautsprecher vorne rechts
FL+ = Lautsprecher vorne links
FL- = Lautsprecher vorne links
RL+ = Lautsprecher hinten links
RL- = Lautsprecher hinten links
Mini-Iso, rechter Block:
CAN H = CAN High Signal
CAN L = CAN Low Signal
CE- = Center Speaker Masse
CE+ = Center Speaker Signal
Tel Mute= Signal Stummschaltung des Radios.
12V+ = Dauerplus / Bordspannung, 12 V
GND = Masse
AA = Verbindung zum Twin Audio (Remoteausgang)
Unterer Block:
RSA L = Signal Verbindung zum Twin Audio, linker Kanal
RSA R = Signal Verbindung zum Twin Audio, rechter Kanal
RSA GND = Masse Verbindung zum Twin Audio
RSA SWC = Steuerleitung zum Twin Audio
EI = Verbindung zum Stecker Telefon-Einheit
Ph + = NF Telefon
Ph - = Masse NF Telefon

Alırken vectra c ye uygunluğunu kontrol edin gerçi cihaz aynı ama şekil itibariyle astarnınki bombeli vectra ve zafiranınki ise zaten araçlarımızda yeri hazır şu anda onun yerinde arkada adaptör girişi var o adaptör girişini ordan kaldırın zaten ince bir oraya geçmeli paneldir aldığınız audio twin oraya cuk diye oturuyor adaptörüde küllüğün üstüne monte ettirin isterseniz hazır delikliside var ebayda ama o kadarınada gerek yok tahminim ama çok arabanın havası değişiyor arabanın arkasına oturan bu ne diyor kesin :)

Bu arada twin audio için tech2 gerekmiyomu ben programlanacak diye biliyorum ama.

görmüştüm ama takılabileceğini düşünmemiştim.

aklıma yattı takipteyim ;)

link verebilirmisin ebayda göremedim?

Son düzenleme:
bu astra için olan bizim vectra ve zafiralara uymaz

http://cgi.ebay.de/Twin-Audio-Fuer-Astra-H_W0QQitemZ170296285771QQcmdZViewItemQQptZOriginalfernbedienungen?hash=item170296285771&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Buda zafira ve Vectralara Uyan

http://cgi.ebay.de/Opel-Zafira-B-Twin-Audio_W0QQitemZ230321649094QQcmdZViewItemQQptZCE_Auto_Hi_Fi_Autoradios?hash=item230321649094&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

twin audio

otomobillerde kullanılan ikiz yayın sistemi anlamına gelir. şöyle ki;
arka koltukta oturanlar için, sürücü -ön-kol dayama komplesinin arkasına yerleştirilmiş olan kumanda birimi aracılığı ile arka koltukta oturan yolcuların ön kısımdan bağımsız olarak istenilen radyo kanalı ya da ses kaynağını dinlemesini sağlayan sistemdir.

önünüzde arka koltukta gitmek zorunda oldugunuz uzun bir yol var ve kulaklığınız da var ise yol boyunca tadından yenilmeyen bir sistem olur. ön taraf trt fm dinlerken arkada istediğiniz şekilde başka bir radyo yada cd ddinleyebilir

Alıntıdır Başka bir siteden.....

Son düzenleme:
Geri