bagajdaki kutu basmı yoksa araç içi wooferr mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakibo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hakibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen,
Arabamda şuan kutu bas(1100 watt jbl)+ anfi+ pioneer teyp+araçtaki 4 kapıdaki hoparlör takılı.şuan yüksek seste çaldığımda bagaj kapağı dışardan çok ses yapıyo.titremeye bağı olarak yaptığı ses beni rahatsız ediyor.sanki bana kalırsa kutu bası iptal edip arkaya 2 pioneer owal hoparlör ve kutubastaki mevcut 1100 watlık bası söküp pandizota takarsak daha iyi bi sesmi alırız.bu araç dışındaki titreşim sesi (ki dışardan baya bi can sıkıcı şekilde ses çıkırtıyor)beni oldukça rahatsız etti.bi akıl verin beyler

O titreşim her şekilde olucaktır.Kutu bass'tada olur.Pandizottada olur.Ses sisteminin yükselttikçe o uğultu bagaj'dan değil.kapılardan camlardan dahi gelir.

O titreşim her şekilde olucaktır.Kutu bass'tada olur.Pandizottada olur.Ses sisteminin yükselttikçe o uğultu bagaj'dan değil.kapılardan camlardan dahi gelir.

üstad içerde ses fena değilde,
dışarıya çıktığında bagaj kapağında baya bi tireşim sesi var.bagajı tutuyom falan filan ma ses baya bi titriyor.ben dışardan sesede önem verrim.o yüzden kutubas daki jbl söküp pandizota bağlasak bu dışarıya veren seste kalite artarmı diye düşünüdm.yani araç dışında ses açıldığında bagaj kapağnın orda baya bi titreme sesi var.bu beni rahatsız ediyor.kısaca kutubas da aldığım bu bas sesini(titremeden değil verdiği seten bahsediyorum) pandizota bağlanıncsa alırmıyım,o kaliteyi yakalyabilirmiyim.eğer yakalicak olursam kutu bası söküp pandizot yaptırıp kutu bası bağlatacam

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=155466231176143

ßunun gibi mesela :)

İbrahim Yalıtımdan ßaska ßisey yapmana Gerek kalmaz emin olaßilirsin.Arkadasımın dedıgı gıbı nereye koyarsan koy yoksa o ugultuyu duymak zorunda kalıcaksın.

Şimdi ne yaparsanız yapın dışarıya çıkan sesi kesemezsiniz.Sürekli bir uğultu zırıltı gelir.Sesi arttırdıkça bu zırıltalarda artar.Pandozit olayına gelince anladığım kadarıyla woofer'ın portlu sense bunu pandizot'a takmak istiyorsun.Bunun için Free air(Serbest hava) ile çalışan woofer kullanman lazım.Şimdiki wooferı pandizota takarsan seste azalması olması lazım.

yalıtım derken,biraz acemiyiz bu konuda .yalıtım yaptırmak nasıl bişe.yani kim yapar nasıl olur.o titreme seslerini kesermi..

Yalatım profesyonel olarak yapılmalıdır.Yoksa sizde yapabilirsiniz.Yalatım malzemeleri satılıyor.Kapı içlerine yapabilirsiniz.Ama bu işin aslı araç komple sökülür tavanı tabanı sağı solu heryeri yalıtım malzemeleriyle kaplanır.

Senın bahsettigin olay elini bagaja koydugunda Tarr Tarrr dıe kulagına cins bi ses gelmesi bunu dıyorsunuz sanırım dogrumu ?

Yalatım profesyonel olarak yapılmalıdır.Yoksa sizde yapabilirsiniz.Yalatım malzemeleri satılıyor.Kapı içlerine yapabilirsiniz.Ama bu işin aslı araç komple sökülür tavanı tabanı sağı solu heryeri yalıtım malzemeleriyle kaplanır.

g0kay emin ol hıc prof olmana gerek yok Vee yalıtımı yaparken herkes Isı tabancası kullanıyorr bence yanlıs bu olay ßali ile yapcaksın hepsı bu sür yapıstır bu kadar basit.

g0kay emin ol hıc prof olmana gerek yok Vee yalıtımı yaparken herkes Isı tabancası kullanıyorr bence yanlıs bu olay ßali ile yapcaksın hepsı bu sür yapıstır bu kadar basit.

Yok numan kapı içlerine bende yapıcam malzeme bulunca.Ama tavan ve taban kısmı için profesyonel olmak lazım.Koltuk vs sökülcek çünkü.

Geri