Bebek koltuğu arka ortada olmalı

linkteki yazılar da kafamı daha bi karıştırdı ya :rolleyes:
2 tür bağlantı var.isofix yada emniyet kemerli.eski araçlarda isofix bulunmuyor.emniyet kemeriyle de gayet sağlam bağlantı yapılabiliyor.isofixin en büyük avantajı bağlantının daha güvenli ve çok daha kolay olması.

isofix sonradan da yaptırılıyor galiba diğer konuda öyle bişey okudum
daha güveliyse onu yaptırmayı düşünmek lazım o zaman.

daha önce araba yeğenlerimi taşıdım, arabada bebek olunca insan daha bi temkinli oluyo, tabi ona göre de geriliyo, malesef trafik manyak dolu olduğundan her tedbiri almak lazım...

hele evlenelim cocuk olsun onu ben evde baş köşeye arabada kaput ustune koyar giderim. :)

anlayamadığım bikaç nokta şöyle

bu isofixten bizim emektarlarda yok sanıyorum. bizim arka koltuklarda sadece oturanın karnının üstünden geçen cinsten emniyet kemerleri var bunlar da aynı şekilde montaj yapılabiliyor mu?
ben de bu bebek arabasıyla adapte olanlarından almayı planlıyorum adamın konfor her daim sabit olsun diye.
bazı modellerde altta baza var onu arabaya bağlayıp puseti bazanın üstüne oturtuluyo,daha kullanışlı gibi sanki, ama dediğim gibi bizim eski usul kemerlerde aynı iş yapılıyor mu iyice bakmam lazım.

bahsettiğin 2 noktadan bağlı kemer, mümkünse 3 noktadan bağlı kemer öneriliyor ama yoksa sende bulunan 2 noktadan bağlı kemeri kullanacaksın.Ama eger arka sag-sol da 3 noktadan baglı kemer varsa onlardan birine baglaman daha iyi olur

hele evlenelim cocuk olsun onu ben evde baş köşeye arabada kaput ustune koyar giderim. :)
ben arabanın arka koltuğunu hiç kullanmadım 5 yıldır :) sadece temizlerken bide bazen eşya koyarken açıyodum arka kapıları :D
bak gör şimdi nasıl hazırlık yapıyorum.. veliahtımız rahat etsin maksat :)
bahsettiğin 2 noktadan bağlı kemer, mümkünse 3 noktadan bağlı kemer öneriliyor ama yoksa sende bulunan 2 noktadan bağlı kemeri kullanacaksın.Ama eger arka sag-sol da 3 noktadan baglı kemer varsa onlardan birine baglaman daha iyi olur
hatırladığım kadarıyla hepsi aynı ama koltuğu kaldırıp bi bakayım. olmazsa arabada modifikasyona gidicez artık :)

Geri