benzin 4 tl oluyor... boykot için diğer bir yol...

Sevgili opelimci dostlar ülkemizdeki hiçbir şirketi milli olarak değerlendirerek, o olmazsa diğerinden, demeyiniz.Ülkemizde 1 lt benzin fiatına Amerika da 4lt benzin alabiliyorsunuz bu fiatların yüksek olmasının sebebi hükümetlerin maliyesine doğrudan vergi olarak paranın akmasıdır.Sıfır maliyetle rafineriden çıksa biz yine pombadan yaklaşık litresine 2 liranın üzerinde para ödemek zorundayız.Bizdeki bu VERGİ KAÇAĞI olduktan sonra dolaylı vergileri 75 milyon ödemek zorundayız.Başbakan geçen sene kaçak akaryakıttan dolayı 40 milyar dolar zararımız olduğunu kamuoyuna açıklamış ama bu develerin üzerine GİDEMEMİŞTİ anlayana sivrinek saz misali....

bence ne kadar ulaştırsakta bu olmayacaktır arkadaşlar...biz 40 50 kişi yapsak nolur yapmasak nolur adamlar para basıyor..Dünyanın en iisi diye herkes shellden alıyor bence saçma bunu yapmak...???

kardeş çok meşhur bi karınca hikayesi var belki biliyorsundur...
ormanda bi yangın çıkmış; çok büyük bir yangın bizim karıncada ufak bi ot yaprağının üzerindeki bir damla suyla yagını söndümeye gidiyormuş. bunu gören diğer karıncalar dalga geçmiş o yangını bu bir damla suylamı söndüreceksin die. o'da söndüremesemde safım bellli olur demiş. bizde safımızı belirliyoruz ''benzin fiyatlarının aşağı çekilmesi tarafındayız'' bu yüzden yapabileceğiz küçük birşeyde olsa bence denemeye değer...

teşekkürler adaşım güzel düşünmüşsün.ben tüm araç sahibi arkadaşlarıma atıyorum şimdi mail olarak.

Bence bu benzin alınmayacak şirketlerin içine en önemlilerinden birini dahil etmiyorusunuz. Bp istasyon sayısı ve kalite olarak çok daha iyi ve şirket olarak çok daha kuvvetli. Bende malesef Bp kullanıyorum. İzmir Buca da Bp den başka firma yok. Opet falan hakgetire. Bence bu şirketlerden shell ve bp üzerinde durulmalı.

Ahmet Altınçubuk

Adamlar oligopol piyasada hareket ediyorlar ki daha da kötüsü fiyatlar resmen tekel piyasası koşullarına göre şekilleniyor, sözde tam rekabet piyasasına bırakacaklardı ama baştan böyle olacağını iktisat 1. sınıf öğrencisi bile bilirdi, baştakiler de biliyordu zaten. 30-40 veya 1000-2000 kişinin hareket etmesiyle hiçbir şey yapılamaz. Bir kere karşılarında organize olmak imkansıza yakındır. Kendinizi sıkıntıya sokmaktan başka hiçbir şey elde edemezsiniz. Sivil toplum örgütleri, sendika gibi oldukça fazla üye sayısına sahip, kamuoyu oluşturabilecek çeşitli kurumlar baskı oluşturmazsa hiçbir şey yapılamaz. Gerçi onlar da yapamaz da... neyse...

madem iki devden almayacaz o zaman şöyle yapalım onlardan sonra gelen büyüklerdende almayalım işe yeni girmiş yada adı sanı fazla duyulmamış bi benzinci belirleryip ondan alalım o büyüyene artiz olana kadar diğerleri canından bezmiş olur:D:D:D

kardeş çok meşhur bi karınca hikayesi var belki biliyorsundur...
ormanda bi yangın çıkmış; çok büyük bir yangın bizim karıncada ufak bi ot yaprağının üzerindeki bir damla suyla yagını söndümeye gidiyormuş. bunu gören diğer karıncalar dalga geçmiş o yangını bu bir damla suylamı söndüreceksin die. o'da söndüremesemde safım bellli olur demiş. bizde safımızı belirliyoruz ''benzin fiyatlarının aşağı çekilmesi tarafındayız'' bu yüzden yapabileceğiz küçük birşeyde olsa bence denemeye değer...
tamam kardeşim doğrusun bişey demiyorum fakat bu benzin fiyatlarını şirketler belirlemiyor türkiyedeki verqiler yüzünden bu kadar pahalı biz ne kadar yapsakta bişeyler sanmıyorum bişeyler olacağını bizimde benzim istasyonumuz war fakat ne kadar böle yapılsada düşürülmez...ama yinede deneyebiliriz...

Geri