benzin fiyatları düşecek mi?

Fiyatların düşmesi çok zor bence anca rüyamızda dua edelim daha fazla çıkmasın fiyatlar.

sadece benzinin değil hiç birşeyde verginin düşeceğini sanmıyorum arkadaşlar ama yinede bir iki bişeler demek istiyorum zaten bildiğiniz şeyler ama yinede söleyim...
devletin aldığı vergileri hesaplamak okadarda zor değil aslında 4 işlem matematik bilen herkez yapar, vergi vermediğimiz birşey yok çöp vergisi ot vergisi, .ok vergisi bunlardan devletin kasasına günlük ne kadar para giriyo acaba? rakam olarak kimse açık birşey söyleyemez ama bu ülkenin 1 günlük vergisi ile 7 ceddimiz 1 ömür boyu çalışmadan geçinir rahat rahat... bu ülkenin (yanlışsam düzeltin lütfen) 250 milyar dolardan fazla borcu var. Şimdi ben düşünüyorum herkez çalıp çırpmadan işini yapsa adam gibi bence 1 yılda güzel vatanımızın borcu kalmaz ama nerdee... Bence bu insanlar doymuyo vicdan yok Allah korkusu yok, Allah a şükür ailemin durumu şuanki şartlarda orta halli diyebilirim herkezin olduğu gibi benimde hayallerim planlarım var ama hiç bi zaman çalıp çırparak haram parayla bunları yerine getirmeyi düşünmedim. durumu bizden daha kötü olan insanlar var, bu insanlar devletin verdiği asgari maaşla geçinmeye çalışıyolar devlete vergisini ödüyolar peki ya devlet? devlet bu insanlar için ne yapıyor? tabiki herkez kötü değil iyi niyetli devlet adamlarımızda var ama yeterli değil, bizim gibi bir ülkenin dünyaya hükmetmesi gerekirken onların sözlerine bakıyoruz resmen. Başımızdaki insanlar varlık içinde yokluk yaşıyorlar elindekilerle yetinemiyorlar daha fazlasını istiyorlar çünkü açlar! hayatlarındaki gemicik gibi gereksinimleri bizim sırtımızdan elde ediyorlar. Bu böyle olduğu sürece benzin fiyatının ineceğini sanmıyorum yakında litresi 4 tl olur. Başınızı şişirdiysem kusura bakmayın arkadaşlar içimi düzgün bi dille dökmek istedim:)

Remzi abi gerçekten olayı iyi özetlemiş bu alınan vergilerle 250 milyar dolar değil 500 milyar dolar olsa kapanması gerekir.

vergi vergi hayatımız vergi oturduğumuz eve vergi veriyoruz kira yerine döktüğümüz çöpün vergisini veriyoruz yediğimiz ekmeğin bile vergisini veriyoruz benzinin vergisi düşsün diğerleri 100 kat artar...

aslında bu benzin psikolojisini düzeltmenin bir yolu var. araçların vergilerini yükselteceksin ve akaryakıttan vergi almayacaksın.. :D 1 liraya benzin satacak firmalar... ;) işine gelen arabasına binecek... :D böylece bu ülkede vatandaş vergisini peşin ödemiş olacak ve benzin fiyatları gözüne ve hatta başka bir yerine batmayacak...

araçların vergisini daha ne kadar yükseltebilirlerki zaten yok ötv siydi yok kdv siydi 40bin tl lik aracın 19 20 bin i vergi ayrıca petrolden kazandığını kazanamaz öle:)

Geçen gün maliye bakanının açıklaması
"DOĞRUDAN VERGİ ALAMADIĞIMIZ İÇİN HALKTAN DOLAYLI VERGİ ALIYORUZ TABİİKİ BUDA SIKINTI YARATIYO"
Ne kadar aciz ve kendini küçük düşüren bi açıklama.. Sen devletsin, devletin bakanısın ve vergi alamıyorsun alınması gereken kişilerden eee napalım onlardan alamıyoruz biz bu kadar aciziz halktan alalım onlar sesini çıkarmaz diyosun...
Yazık sadece bu hükümete değil hepsine yazık...

bence yanlıs dusunuyorsun..devlet her adamın basına maliyemı takacak..adamlar bir dogan grubuna ceza kestiler dunyayı baslarına yıktı muhalefet-ve malum kesımler..sen dıycen o siyaset falan..yok degil dogandan tut en ucuna kadar herkes vergi kacırıyor..doganın cezası 3-4 milyar dolar ama devlet onu bıle 'yüce'' mahkemeler yuzunden alamıyor..bu işin bi tarafı

ikinci tarafı dedıgım gibi her adamın basına maliyeci dikemezler..halk kendı bılınclenmezse bu iş olmaz.ha dicen o nasıl olcak..ilk once belkı devlet 6 ay vergilerde ciddi inidirmler yapar ve +vergi kacırana ne bilıyım 15 sene hapis verir iş yapma yetkısını fesh eder ne bılm bole seyler caydırıcı cezalarla belkı 4-5 seneye o duzen gelir..yoksa bole yırtınmayla olmaz

Bu saatten sonra oyum Cem Uzan'a...........

Geri