Benzin Göstergesi

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar..
benzin göstergem bazen sapıtıyo ve düzgün göstermiyo...örneğin benzin göstergem kırmızı çizginin az üzerinde ve ona rağmen benzin ışığı yanıyo veya benzin aldım benzin göstergesi aldığım benzin kadar artışı ilk seferde göstermiyo 2 -3 km kullandıktan ve arabayı sonra çalıştırdıktan sona normal çizgisine geliyo...

not : bu tüm ölçümler düz yolda yapıldı ve depoda delik yok..

içindeki şamandıra veya elektronik bir şeyle mi alakakı ustalar yardım..

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok hareketli bi ibre var sanırım :) bende sürekli oynuyo bayır yukarı iniyo aşagı çıkıyo bazen bayır da durunca yanıyo ama çeyrek depo benzin var arabada tuhaf...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi ama aldığım benzin az miktardaydı çok geç anladı benzin doldurduğumu ancak sen 20 tl ve üzerinde alıyorum genede aynı diyosan ya havalandırma ile ilgili sorun vardır yada şamandıra bozulmuştur

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzın azken kırmızı cızgının altında veya yaındayken sapıtır. bazen lamba yanar bazende söner gösterge kırmızı cızgının usttune cıkar sapıtır yanı 20 ytl lık benzın alırsın gene lamba yanar demek ısteıdıgım azken sapıtır. ama benzın azken bvırde bıre orta sevıyeye cıkmaz. sorun yok yanı

ABEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de bir defa izmir-aydın otobanında ibre yarıya kadar azalmaya geçip,2 dak. sonra tekrar eski seviyesine doğru çıkmıştı.Yani 30 saniyede 3/4 ten yarıya düşüp bir süre sonra tekrar 30 saniyede eski yerine gelmişti.:confused: Şu an bir sorun yok.