Bi bakarmısınız.....

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracın aşağıdaki resimde sarı renkte belirttiğim cam lastiği ve kapı çıtalarında beyazlaşmalar başladı..Acaba bu lastik ve çıta nerelerde bulunur.?Maliyeti nedir?LAstiği bi kaç aksesuarcıya sordum fakat bulamadım?KApı çıtasınıda çıkmacıda bulamadım?Sizin başka bi öneriniz varmı???
dscn3904ds4.jpg

O kısımlara, arabayı yıkadıktan sonra sünger yardımıyla arap sabunu sürünce, simsiyah oluyor. Beyazlaşmalar kapanıyor...

Aksesuarcılarda bulması zor bir parça gibime geliyor, Yetkili Serviste Fiyat sordun mu ?

Serviste ellerinde zor bulunduğunu sölediler..Araştırıyorum..Yıkadıktan sonra sürüyorum kapanıyor ama bi kaç gün sonra yeniden ortaya çıkıyor değiştirmek lazım..

kesın zamanında parlatıcı surulmustur

:good: :good:
aynen öyle bende sprey parlatıcı sıkmıştım beyaz oldu sonra yıkandıkça geçiyor takma kafana ve sakın boyatma boya dökülünce o eski beyazlamış halini ararsın.
eline bir küçük diş fırçası al iyi bir temizleyici ile fırçala ben öyle yapmıştım çıkıyor, tabi dediğim gibi parlatıcı yaptıysa.

benim arka kapıdakini calmışlardı serviste orjinalin tanesi 70 ytl dediler yan sanayisi 45 dediler aksesuarcılarda yok yetkili servislerede izmirden geliomus.

Bu arabanın boyasız marşpiyesi 250 ytl :),Geçen sene aldı bir arkadaş

Senin arabanın o siyah yerlerinin hep kapkara kalmasını istiyosan,kaliteli parlatıcı spreyler kullan.Tanesi 1-2ytl olanlardan bahsetmiyorum,aynı işi yapar ama zamanla zarar verir.10ytl civarında markalı bir yağlayıcı al ve sür.Başka şeyler yapman gereksiz.Ayrıca şuanki durumunun iki sebebi olabilir:
1-Daha önce kalitesiz spray veya yağlayıcılar kullanılmıştır...
2-Arabanı yıkatırken sadece yüzeysel olarak kirler gidiyodur,bir süngerler kendin ovmalısın,beyazlaşma dediğin şey plastiğe işlemiş lekeler olabilir :)

:alkis:
Bu arabanın boyasız marşpiyesi 250 ytl :),Geçen sene aldı bir arkadaş

Senin arabanın o siyah yerlerinin hep kapkara kalmasını istiyosan,kaliteli parlatıcı spreyler kullan.Tanesi 1-2ytl olanlardan bahsetmiyorum,aynı işi yapar ama zamanla zarar verir.10ytl civarında markalı bir yağlayıcı al ve sür.Başka şeyler yapman gereksiz.Ayrıca şuanki durumunun iki sebebi olabilir:
1-Daha önce kalitesiz spray veya yağlayıcılar kullanılmıştır...
2-Arabanı yıkatırken sadece yüzeysel olarak kirler gidiyodur,bir süngerler kendin ovmalısın,beyazlaşma dediğin şey plastiğe işlemiş lekeler olabilir :)

Geri