Bilgi istiyorum..

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Geçen gün yeni akü almıştım ama 2020 idi bende Bugün yeni akü ile değiştirdim 2021 tarihli. Ama kafama birşey takıldı. O eskisi 2020 olan taktığımız da ölçüm yaptığında 14.9 falan çıktı ama biraz araba çalıştı. Bunu yeni taktik arabayı çalıştırdım gaza falan basmadım ölçüm yaptık 12.8 falan çıktı. İlk olan daha çok iyimiydi yoksa yeni taktik diye mi öyle oldu. Sordum ustaya sorun yok araba gidince şarj olur falan dedi ama içimde birşey kaldı bir sorayım dedim size..

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam size ne desek içinizde hep bir kuşku kalıyor.
Ne desek tam tersini yapıyorsunuz.
Aküyü değiştirme yazdık bilgi tecrübe ile ama dinlemediniz. :)

Belki bu akü fabrikasyon sorunlu bilemeyiz ki.
Belki düzelir ufak ihtimal ama belki randıman vermez şans işi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Geçen gün yeni akü almıştım ama 2020 idi bende Bugün yeni akü ile değiştirdim 2021 tarihli. Ama kafama birşey takıldı. O eskisi 2020 olan taktığımız da ölçüm yaptığında 14.9 falan çıktı ama biraz araba çalıştı. Bunu yeni taktik arabayı çalıştırdım gaza falan basmadım ölçüm yaptık 12.8 falan çıktı. İlk olan daha çok iyimiydi yoksa yeni taktik diye mi öyle oldu. Sordum ustaya sorun yok araba gidince şarj olur falan dedi ama içimde birşey kaldı bir sorayım dedim size..
Astra j de akü şarj etmeye başlarsa 15v ları görür şarj moduna girmezse 13 lerde durur arabada yük çekecek klima far teyp herşeyi acın birde öyle bakın voltaja

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Hocam size ne desek içinizde hep bir kuşku kalıyor.
Ne desek tam tersini yapıyorsunuz.
Aküyü değiştirme yazdık bilgi tecrübe ile ama dinlemediniz. :)

Belki bu akü fabrikasyon sorunlu bilemeyiz ki.
Belki düzelir ufak ihtimal ama belki randıman vermez şans işi.
Ya aradım 2021 var dedi bende gittim değiştirdim. 2021 dururken 2020 kullanmak pek mantıklı gelmedi.. Bu yazdığım değer düşük bir değer mi yoksa normal bir değer mi sizce onu anlamadım. İlk aldığımızda hatırlıyorum arabaya bindim gaza bastım falan sonra 14.9 falan çıktı.. Bunda ise direkt çalıştırdım ve gelip ölçüldu yani gaza falan basmadım hiç o yüzden diyorum yoksa bence kötü birşey yapmadım değiştirerek

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Astra j de akü şarj etmeye başlarsa 15v ları görür şarj moduna girmezse 13 lerde durur arabada yük çekecek klima far teyp herşeyi acın birde öyle bakın voltaja
hocam söylediğim değer normal mi onu anlatmak istiyorum sadece.. Daha sıfır varta akü 72 amper taktım..

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Normal biraz binin iyice şarj olsun voltaj 12 nin altına inmesin yeterli

Normal biraz binin iyice şarj olsun voltaj 12 nin altına inmesin yeterli
sadece bundan önceki 14.9 çıkınca bu böyle düşük olunca şaşırdım hatta söyledim ustaya sen gidince o sarj olur sorun yok dedi de yine de içimde kalmasın diye yazdım buraya

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sadece bundan önceki 14.9 çıkınca bu böyle düşük olunca şaşırdım hatta söyledim ustaya sen gidince o sarj olur sorun yok dedi de yine de içimde kalmasın diye yazdım buraya
Yok yok sıkıntı olmaz kullanılmayan akü 6 ay ömrü vardır ve bir akü 1 defa 11 voltu görsün bir daha şarj tutmaz

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Yok yok sıkıntı olmaz kullanılmayan akü 6 ay ömrü vardır ve bir akü 1 defa 11 voltu görsün bir daha şarj tutmaz
İyi sevindim umarım bir sorun olmaz da bir daha gitmem değiştirmeye..

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ya aradım 2021 var dedi bende gittim değiştirdim. 2021 dururken 2020 kullanmak pek mantıklı gelmedi.. Bu yazdığım değer düşük bir değer mi yoksa normal bir değer mi sizce onu anlamadım. İlk aldığımızda hatırlıyorum arabaya bindim gaza bastım falan sonra 14.9 falan çıktı.. Bunda ise direkt çalıştırdım ve gelip ölçüldu yani gaza falan basmadım hiç o yüzden diyorum yoksa bence kötü birşey yapmadım değiştirerek
Hayırlısı olsun ne diyelim hocam.
Ama 72 amper akü ile 60 amper akü arasında 3 kg minimum ağırlık farkı var araban boşuna 3 kg+ ağırlaştı ağırlık dengesi değişti bilmiyorum neden 72 amper aldın.

orjinal amper alarak kullanman en doğrusuydu.