Bir soru (menzil)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DarkMagic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar malum yaz sezonu bizde çıktık yola bindiğimde biraz mazor doldurayım dedim menzil 39 u gösteriyordu gittim petrol ofisine
20 tl lık mazon doldurtturdum fakat ne yol bilgisayarındaki menzilde nede önümdeki ibrede oynama olmadı neyse biraz gittik ibre yukarı yükseldi benzin 1-2 artttı 41 oldu daha sonra vardık gitmek istediğimiz yere sonra 5-6 saat sonra eve doğru tekrar yola çıktık bu seferde menzin göstergesi bağırıyordu en kısa zamanda doldurun diye:) fakat göstergedeki ibre hala yukardaydı bunun nedeni nedir yol bilgisayarında bir sorun mu var acaba işlemiyor alınan mazotu ekrana?

şamandıra bazen yakıt konsa da takılıp kalabiliyor.. bir kez yaşamıştım ve az daha benzinciyi sahtekar ilan etcektim..:) şamadıra ile yol bilgisayarının bağlantılı olması gerek.. şamandıra takılı kaldi ise yol bilgisayarı yakıt yok kabul edebilir..

1 ay önce fln 3.7 iken benzin 30 ytllik aldım öyle yol bilgisayarında menzil yazıyo 20 ytllik fln az yakıt alınca ölçemiyo yada baya bi geç ölçüyo en az bi yani 6-7-8 litre eklenince ölçüyo

1 ay önce fln 3.7 iken benzin 30 ytllik aldım öyle yol bilgisayarında menzil yazıyo 20 ytllik fln az yakıt alınca ölçemiyo yada baya bi geç ölçüyo en az bi yani 6-7-8 litre eklenince ölçüyo

Aynısı Bızım Basımıza Geldı Yakıt ALın Dıye Uyarı Verıyordu Icıne 25 Tlık Benzın Attık Menzılı Gostermıyordu 30 Dakıka Sonra 50 tlık 2. Benzını Atınca Menzılı Gosterdı :D

o menzil ın yenılenmesı ıcın benzın doldugunda o yakıt kadranında ılk cızgının bıraz ustune gecmesı lazım o cıvarlarda yenılenıyor

şamandıra bazen yakıt konsa da takılıp kalabiliyor.. bir kez yaşamıştım ve az daha benzinciyi sahtekar ilan etcektim..:) şamadıra ile yol bilgisayarının bağlantılı olması gerek.. şamandıra takılı kaldi ise yol bilgisayarı yakıt yok kabul edebilir..

Aynen çağırdım benzinciyi yanıma nasıl iş bu işlemiyor benzin koyduğuna emin misin dedim :)

Genelde ışık yanıpta 40 km olunca alıyorum :) 30 tl den aşağı mazot aldığımda yol bilgisayarı silmiyo

100tllik cektim arkadaslar sorun kalktı;) ama bu sefer opetten:D

yada yokus asagı bır yerde tut kendıne gelır :D

Geri