Biraz da Yol Güvenliği...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan simurg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ankara'da yaşayan biri olarak çok büyük bir güvenlik sorununa dikkat çekmek istiyorum.
Ankara'da iki yol vardır çok kullanılan 1. İstanbul yolu 2. Eskişehir yolu
bu yollarda ne kenarlarda ne orta refüjlerde metal bariyerler yok yanlar açok orta refüjlerde de çalılar, ağaçlar, bugün Crysler kamyonet gözümün önünde geçti karşı Şeride allahtan kimseye değil gitti duvara vurdu. Ne bariyer var nede başka birşey. Yollarda ortalama hız 100-140 civarı geçen sene dış işleri bakanlığı personeli öldü İst. yolunda otobüsün biri geçti karşı şeride resmen biçti pejo J9'u açıkçası her gün diken üstünde yaşıyor insanlar.

bu yollar belediyeye ait ve her defasında mailler attım ama cevap veren yok. Bilmem ne olacak Ankaralı arkadaşların özellikle desteğini bekliyorum. Yolları genişletmek tek başına çözüm değil yol güvenliği 1. sırada olmalı.

Bu konuda bir kamuoyu yaratmak istiyorum gazelere, dergilere haber kanallarına mail yağdırsak sanırım düzelme olacak..
Biraz sinirli bir tavır oldu belki ama bugün hem sinirlendim hem korktum düşünsenize 80-90 ile sol şeritte gidiyorsunuz önünüzden As250 kamyonet geçip karşı kaldırıma çıkıyor duvara vuruyor. Biraz hızlı gitsem belki bugün son günümdü, bu kader mi olacaktı asla ortaya iki bariyer takıldı mı sorun kalmaz işte. küçük bir çözüm çok çok değerli olan insan hayatını kurtarabiliyor...

Herkesin desteğini bekliyorum....
Saygılarımla....

Her ne kadar Ankara da yaşamasam da sonuna kadar destekliyorum seni ... :alkis:

aynen katılıyorum

Ankara da yaşayan ve sürekli bu yolları kullanan bi insan olarak aynen katılıyorum Dışişleri bakanlığının çalışanlarının öldüğü kazadan 2 dk filan sonra ben oradan geçtim yerde yatan can çekişen insanları bizzat gözümle gördüm gördüklerim sadece bununla sınırlı kalmadı tabiki daha birçok ölümlü kazayıda gördüm o yolları kullanan insanlar resmen Allah a emanet gidiyorlar şeker fabrikasından Eryaman girişine kadar olan yolun refüjünde bariyer var ama İstanbul yolunun birçok yerindeki refüjlerde hala bariyer yok ve refüjler çok dar karşı tarafta kaza oldumu ve kaza yapan araç kontrolünü kaybettimi direk ters yöne geçiyor düşünün 90 la yada 100 le giderken direk önünüze bir araba atlıyor ve frene basmaya fırsat bile bulamıyorsunuz bunun yanında Beko nun oraya bi üst geçit yapmadıkları için 100 den fazla kişi sadece sorumsuzluk yüzünden can verdi

bu olanlara rağmen belediyenin hala umurunda değil İnsan hayatına verilen değer sıfır yazıklar olsun böyle bi Ülke yi Avrupa Birliğine almamalarına şaşmamak gerekir
daha söyleyecek o kadar çok şey varki içimde ne gerekiyorsa yapmaya hazırım örgütlenelim bundan sonra başka insanların ölmesine izin vermeyelim

arkadaşlar sağduyulu davranıp destek verdiğiniz için teşekkürler. Aslında moderatörlerden de yardım istiyorum sitenin uzun bir geçmişi var ve tanınmış artık. sanırım medya ile ilgiili arkadaşlar da vardır. Konunun kesinlikle medya da yer bulması lazım. Tabi bizim desteğimiz de çok çok önemli aslında konuyu sıklıkla dile getirmek ve bir kamu oyu baskısı yaratmak lazım yarın o yollardan giderken birimize bir şey olmayacağını kimse garanti edemez.
Ve dediğim gibi bunun adı da kader olmaz olsa olsa ihmalllllllll başka bir şey değil.

sadece şu mail adresi var bende buna attım mail ama tık yok
bilgiedinme@ankara-bel.gov.tr

deneyelim bir cevap gelene kadar....

hergün eskişehir yolunu kullanırım ve en fazla 2 günde bir sağlam kazalar görüyorum özellikle bilkent köprüsünün oralarda yolun emniyeti 0 hakikaten,hatta bu akşam gelirken bi belediye otobüsü kenara çekmiş yolda bişey akıtmışş tabi ne olsa beğenirsiniz tabiki "mazot" ve arabanın kayacak gibi oldğunu hissettim ,neyseki yawaş gidiyordum,kızdığım tarafı ise hiçbir uyarı işareti falan koymamış herif bişey olsa transit yol çok feci sonuçları olabilir...

Arkadaşlar Ankara'dan destek bekliyoruz her tür desteğe ihtiyaç var iki satır yazıya bile ben üç büyük gazetenin yazarına mail attım okurlarsa bide NTV'ye soruna yazdım oaradaki sayının artması gerekiyor yoksa dikkate alınmıyormuş.. destek destek lazım....

Ankara üye liderinden ve Ankaralı opelcilerden destek bekleniyor. Arkadaşlar yol güvenliğine çok önem vermediğimizi düşünmeye başladım. Acaba başlığa daha çarpıcı bir cümle mi yazsaydım. Birgün birimize veya b,r başkasına bahsettiğim iki yolda bir şey olursa diye düşünün.
Harekete geçme vaktidir... malum kar geliyor tehlike 2 katına çıkacak...

doğru söylüyosun hemen mail atıyorum böyle duyarlı olduğun içinde tebrik ediyorum Saygılar...

Geri