Bisiklet Taşıyıcı

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Bisikletlerimizi özellikle tatile çıkarken taşıyamama sıkıntısı artık had safhaya ulaşınca yaklaşık 2 haftalık biri araştırmadan sonra arka bagaj kapağı için bisiklet taşıyıcı almaya karar verdim.
Aslında en hoşuma giden taşıma şekli tavanda taşıma sistemiydi ancak hem pahalı olması hem de ileride araç değişikliğinde farklı araçlarla da kullanılabilir olmaması nedeniyle vazgeçtim.
Diğer bir seçenekte çeki demirine bağlanan sistemdi o da çok güzel ve fiyat konusunda tavan sistemine göre daha ekonomikti ancak çeki demirinin ruhsata işlenmesi gibi bir işlemin olması da bu sistemden vazgeçmeme neden oldu.
Ve sonuç olarak birçok hatchback araçla uyumlu bagaj arkası uygulamaya imkan veren Thule Clipon 9103 sisteminde karar kıldım.
Bu sistemde beni en çok sağlamlık ve araca vereceği zarar konuları merakta bıraktı. Neyse ki uygulamadan sonra gördüm ki diğer markaların sunduğu seçeneklere göre çok daha pratik kuruluma sahip olan bu sistem sağlamlıkta beklentilerimin de ötesinde çok sağlamdı. Malzeme kesinlikle son derece kaliteli, kullanılan vidalar, plastik, cıvata hepsi kaliteli. Diğer taşıyıcılardaki gibi ağırlığı kaportaya vermiyor, desteğin bir kısmın arka camdan alıyor bu da kaportaya gelebilecek olası zararın önüne geçiyor.
Ancak sistemin araca temas ettiği bölgelerde çok dikkatli davranmak gerekiyor. Sistem aracı 4 adet sağlam tırnakla tutuyor takıldıktan sonra yerinden oynamıyor ama dikkatli olunmaz ise montaj sırasında bu tırnakların tuttuğu yerler çiziğe neden olabilir. Ancak bunu de ilave kauçuk tamponlar kullanarak ortadan kaldırmak mümkün.
Umarım verdiğim bilgiler aracından bisiklet taşıma konusunda kafasında soru işareti olan arkadaşlar biraz olsun faydalı olur.

emyEgy.jpg

xEd3W9.jpg

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 3 gün evvel 28 jant Carraro city bike aldım.Özlemişim mereti.Aklımda taşıma aparatları varken konuya denk geldim.Fiyat durumu nedir ? Fluence , jetta ,octavia gibi sedan araçlara uyumlu mudur ?

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Piyasada farklı markalar mevcut ama ben özellikle kaliteli olması gerektiğini düşündüm çünkü söylediğim gibi 2 haftalık araştırmam sırasında ilginç şeyler okudum internette eğer bisiklet düşer arkadan gelen araç bu yüzden kaza yaparsa sonucu çok ağır olabilir o nedenle sağlam bir ürün olması gerektiğine karar verdim. Ürünün bazı sitelerde satışını görmüştüm ancak tesadüf decathlon mağazasında da görmüştüm. Bazı sitelerde 185 € olarak gördüm ben mağazadan 279 TL.'ye aldım. Ancak decahtlon internet sitesinde stokta yok görünüyor mağazasında 4 kutu vardı birini ben almış oldum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:52 ----------

www.thule.com.tr sitesine girerseniz araç rehberinde aracınızla ilgili bilgiler girdiğinizde size uygun olan modelleri gösteriyor.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında Bianchi & Carraro bisiklet satış mağazasında çalıştım ortalama 1 yıl kadar. Hatta bilen bilir, yerimiz İstanbul Saraçhane'ydi...
Bisiklet alanlara dandikten 50 liralık bitane bisiklet taşıyıcı satardık hemen.
İnanılmaz kalitesiz dandik plastikleri sıkıntılı takması çıkarması dert olan bir aletti, ancak 2000 TL verip bisiklet alan adam bile bu 50 liralık malzemeden alıyordu.
O derece ki, aracın boyasına zarar verebilecek derecede sert plastiklere sahipti...
Eğer böyle birşey alınacaksa mutlaka en az sizin gibi 200+ para verilip kaliteli birşey alınmalı...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında Bianchi & Carraro bisiklet satış mağazasında çalıştım ortalama 1 yıl kadar. Hatta bilen bilir, yerimiz İstanbul Saraçhane'ydi...
Bisiklet alanlara dandikten 50 liralık bitane bisiklet taşıyıcı satardık hemen.
İnanılmaz kalitesiz dandik plastikleri sıkıntılı takması çıkarması dert olan bir aletti, ancak 2000 TL verip bisiklet alan adam bile bu 50 liralık malzemeden alıyordu.
O derece ki, aracın boyasına zarar verebilecek derecede sert plastiklere sahipti...
Eğer böyle birşey alınacaksa mutlaka en az sizin gibi 200+ para verilip kaliteli birşey alınmalı...

2011 modellerinden Carraro Athos Şehir Bisikleti aldım Ahmet , belki bilirsin modeli.Ben oldukça kaliteli gördüm.

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bisikletlerimizi özellikle tatile çıkarken taşıyamama sıkıntısı artık had safhaya ulaşınca yaklaşık 2 haftalık biri araştırmadan sonra arka bagaj kapağı için bisiklet taşıyıcı almaya karar verdim.
Aslında en hoşuma giden taşıma şekli tavanda taşıma sistemiydi ancak hem pahalı olması hem de ileride araç değişikliğinde farklı araçlarla da kullanılabilir olmaması nedeniyle vazgeçtim.
Diğer bir seçenekte çeki demirine bağlanan sistemdi o da çok güzel ve fiyat konusunda tavan sistemine göre daha ekonomikti ancak çeki demirinin ruhsata işlenmesi gibi bir işlemin olması da bu sistemden vazgeçmeme neden oldu.
Ve sonuç olarak birçok hatchback araçla uyumlu bagaj arkası uygulamaya imkan veren Thule Clipon 9103 sisteminde karar kıldım.
Bu sistemde beni en çok sağlamlık ve araca vereceği zarar konuları merakta bıraktı. Neyse ki uygulamadan sonra gördüm ki diğer markaların sunduğu seçeneklere göre çok daha pratik kuruluma sahip olan bu sistem sağlamlıkta beklentilerimin de ötesinde çok sağlamdı. Malzeme kesinlikle son derece kaliteli, kullanılan vidalar, plastik, cıvata hepsi kaliteli. Diğer taşıyıcılardaki gibi ağırlığı kaportaya vermiyor, desteğin bir kısmın arka camdan alıyor bu da kaportaya gelebilecek olası zararın önüne geçiyor.
Ancak sistemin araca temas ettiği bölgelerde çok dikkatli davranmak gerekiyor. Sistem aracı 4 adet sağlam tırnakla tutuyor takıldıktan sonra yerinden oynamıyor ama dikkatli olunmaz ise montaj sırasında bu tırnakların tuttuğu yerler çiziğe neden olabilir. Ancak bunu de ilave kauçuk tamponlar kullanarak ortadan kaldırmak mümkün.
Umarım verdiğim bilgiler aracından bisiklet taşıma konusunda kafasında soru işareti olan arkadaşlar biraz olsun faydalı olur.

emyEgy.jpg

xEd3W9.jpg

bisikletler birlikte çekilmiş fotograflarını yayınlarsanız daha bilgilendirici olur.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 modellerinden Carraro Athos Şehir Bisikleti aldım Ahmet , belki bilirsin modeli.Ben oldukça kaliteli gördüm.

Abi mükemmel bi seçim olmuş senin için. İnan ben çalıştığım dönemde bu bisikletlerin kurulumlarını yapıyorduk ve hayran kalıyorduk yaparken. Adamlar herşeyi düşünmüş, ayrıca kalitesi falan muazzam diye. Bianchi ve Carraro'dan özellikle Carraro'dan tek şikayet almadık. Hatta bir müşterimiz geldi, sizden aldığımız Carraro bisiklete 4 nesildir biniyoruz dedi mutlu olduk :)

Eminim hiç başın ağrımayacaktır abi, hayırlı uğurlu olsun...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi mükemmel bi seçim olmuş senin için. İnan ben çalıştığım dönemde bu bisikletlerin kurulumlarını yapıyorduk ve hayran kalıyorduk yaparken. Adamlar herşeyi düşünmüş, ayrıca kalitesi falan muazzam diye. Bianchi ve Carraro'dan özellikle Carraro'dan tek şikayet almadık. Hatta bir müşterimiz geldi, sizden aldığımız Carraro bisiklete 4 nesildir biniyoruz dedi mutlu olduk :)

Eminim hiç başın ağrımayacaktır abi, hayırlı uğurlu olsun...

Teşşekkür ettim.Şimdi daha da mutlu oldum vallahi :)

sonerk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba Arkadaşlar,
Astra H aracım için Thule 9104 bisiklet taşıyıcı aldım. Kullanan varmı aramızda?

Berk Bey siz memnunmusunuz ? Araca herhangi bir zararı oldu mu?

Edit: (Ayrıca 2 tane ufak kare ped ve şeffaf film çıktı. Bunları nerelere yapıştırdınız? Pedler alt tutacağa, şeffaf filmler ise alt utacakların tampona gelen kısımlarına yapıştırılıyormuş.)

Son düzenleme:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha dün Ankara Ulustaki Yıba çarşısına sırf bu bisiklet taşıyıcı için gittim arkadaşlar. Hepsi universal ve her tip araca oluyor, Çok kaliteli ve markalılar harici diğer hepsi çin malı ve hepside hemen hemen aynı :). 3 bisiklet taşıyana 80 TL, 2 bisiklet taşıyana 60 TL dediler ve baya kaliteli ve sağlam duruyorlardı. Taşıyıcıya fazla para vermek istemiyorsanız bunlarda inanın iş görürler. Alacak arkadaşların bilgisi olsun.

Son düzenleme: