boşta kalan soketler :/

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan burak_gt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Heh işte,ben de onu diyorum.Marşpiyelin oraya konumlandırılmış.Bir de 4 tane soket var.Koltuk ısıtma falan ondan aklıma geldi.Hani kapsamlı bişeydir herhalde.Diğer ucu nereye bağlı acaba? :D

daha önceden aynı şekilde 95 model 1.8 aracım vardı onada aynı şekilde tesisat yaptım ama ne böyle bir kabloya denk geldim nede torpidoda böyle bir sistem vardı 2.0 gt vardı 96 model onada kurdum sistem onda daha büyük bir beyin vardı kablolar çoğunluktaydı ama onda torpido soğutma varmıydı yokmuydu hatırlayamadım

Galiba bu işin içinden çıkamıycaz. :confused: Başka forumlara baktım,yedek parça sitelerinden elektirik aksamlarına bile baktım,yok bulamadım bişey.:( Konuyu sabırla takip edecem bir bilen çıkana kadar,bana da merak ettirdiniz ya. :rolleyes:

Galiba bu işin içinden çıkamıycaz. :confused: Başka forumlara baktım,yedek parça sitelerinden elektirik aksamlarına bile baktım,yok bulamadım bişey.:( Konuyu sabırla takip edecem bir bilen çıkana kadar,bana da merak ettirdiniz ya. :rolleyes:

yarın ilk işim alt torpidoyu komple sökmek olcak ama söktükten sonrada ortaya birşey çıkmaz ise sinir bozucu bir durum olucak benim için :D

İnşallah sökünce kablonun aracın motor kısmına doğru gittiğini görmezsiniz. :D Ya da içeri de diğer ucu da boş çıkıyormuş. :D Şimdiden kolay gelsin.Yarın söktükten sonra birşey bulursanız mutlaka yazın konuya,ben de merak ettim,öğrenmem gerek. :)

İnşallah sökünce kablonun aracın motor kısmına doğru gittiğini görmezsiniz. :D Ya da içeri de diğer ucu da boş çıkıyormuş. :D Şimdiden kolay gelsin.Yarın söktükten sonra birşey bulursanız mutlaka yazın konuya,ben de merak ettim,öğrenmem gerek. :)

http://www.opelx.com/vectra/7334-ve...ve-aydinlatmasi-sadece-opelx-de-ve-bende.html

burda arkadaşın çektiği resimlerden yola çıkmaya çalıştım ama bişey kavrayamadım net belirgin birşey yok birde siz inceleyin dilerseniz

O arkadaşın ki gibi bişey olduğunu sanmıyorum ya.O arkadaşın sayesinde fark ettiğimiz şey,torpido soğutma da soket olmadığı.Çünkü torpido soğutma borusu ve torpido aydınlatma lambası soketinden bahsetmiş ki o da tek soket zaten.Diğer soketlere gelince,ısıtma,soğutma,kalorifer düzeni ve bilgi ekranı gibi şeylere bağlı olduğu görünüyor ama onların kabloları da araçta bir yerden başka bir yere alınacak kadar uzun olmaz.Bir de sizin soketlerden baya bir farklı ve büyük,değişik duruyorlar.İnşallah buluruz. :)

fabrikasyon bir sisteme benziyor ama ? sonradan bağlantı değil yani,alarm mevcut sanırım kumanda vs var ama ortada ne siren ne beyin mevcut böylede bir durum var alarm sistemi olsa şöför tarafında oluyor genellikle

Zaten opel de de fabrikasyon alarm sistemi mevcut.Türkiye ye boş araçları getirip getirip sattıklarına bakmayın.Kendi aracımın yurdışı versiyonlarında opsiyonel olarak Türkiyede olmayan;

-Alarm sistemi
-Ncdr serisi teyp
-Renkli ekran yol bilgisayarı
-Navigasyon
-Yağmur sensörü
-Hız sabitleme gibi özellikler var 2000-2001 model araçlarda.Gerisini siz düşünün...

Geri