Boya koruma gerekli mi?arkadaşlar

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 06kpr19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Aynen öyle ben bu aracı yurtdışından aldım ama çok menmunum tak gibi :D birde sanırım ürün markasını vermek de sakınca yoktur umarım ben cila içinde Sonax markadan şaşmam adamlar olayı çözmüş.

abi sonax neki:D detailing forumlarını incelesen ne ürünlerin testleri yapılıyor, ne parlaklıklar elde ediliyor görmen lazım.

mesela;

29w39t2.jpg

kcz5s4.jpg

IMG_0108.jpg

daha neler var

Tabiri caiz ise arabayı adam yalamış yutmuş :D incelerim ben şimdi bunları :)

durun incelemeyin o hatayı yapmayın!!!...

ben inceledim kendim hayatta yapamam yani beceremem bu işleri.şimdi 200 liraya dükkanlarında polish ve boya koruma yaptırıcam öbür ay :D

detailing virüsünü bi kaptınız mı yakıp kavurur adamı :D

cizik olunan arabaya cila atılmaz mantıken cünkü siz cila atınca o olan cizikleri saklar az da olsa parlatırsnz :)

sonx falan hikaye ve orada yapılan islem geneli bastan savma olur :)

araba önce kil yardımıyla boya temizlenir pastaya hazırlanır zemin
Pasta olarak meguiars veya menzerna ürünleri ile gayet güzel sonuclar alırısnz
Pastadan sonra bi glaze attım mı pastadan sonraki ufak cizkleri maskelersniz
ardından autoglym-collinite-fk bu marka waxlardan birinden temin edlir ve araba korumaya alınır

2 ayda birde düzenli sekilde araca wax attın mı olay tamamdır :)

Vay vay arkadaşlar arkadaşımızın başlığı altında değerli konulara değindik farkında iseniz ;)

Ben her 3 ayda bir boya koruma atarım.Aracım yaklaşık 2 yıl bende ilk aldığımda pasta cila attırdım sonra boya koruma yaptım kendim ve o gün bu gündür uygularım.Aracımın fotolarını merak edenlere özelden paylaşabilirim.Bu yaz başındada ince pasta ile bir uygulama daha yapacağım zira ufak tefek çizikler oluşmaya başladı.İşin garip yanı aracın boyasına iyi baktığınızda araca boyalı muamelesi yapanlar bile çıkıyor :D E tabi inanmıyorlar 11 yıllık orjinal boya olduğuna :)

burdan sorumuza şu yanıtı aldık yanı
düzgün bıyerden yaptırırsak
boya koruma yaptır dıyorsunuz yanı olemı

boya korumayı kendinde yapabilirsin çok zor değil, ama uğraşmak istemem diyosan gidip en iyi yerde yaptır

Geri