Boyalı çıkan sıfır araç davamı 3.5 yıl sonra kazandım

Geçmiş olsun, sonuçta kazanmış olmanız güzel.
İnsanları bezdiren ve hak aramasından uzak durmalarına neden olan yargılamanın çok uzaması.
Parayını neye göre hesaplamışlar bilmiyorum ama sanki bence az gibi.
en azından şimdi sıfır alacak kadar bir bedel ödemeliydiler yada şirket aracın yenisini vermeliydi.
Sizin durumunuz sanki iyi bir ikinci el alıcısı bulmuşta satmışsınız gibi olmuş.
Ölümü gösterip sıtmaya razı etmişler gibi.

evet kullandım

Bir konuyu açıklığa kavuşturabilir miyiz?
Bu 3.5 yıllık mahkeme süresinde araba ne oldu?
kullandınız mı?
Emanete mi verdiniz?
İade edip parasını aldığınız araç 4.5 yıllık eski 2.el durumunda mıydı?
Bilgilendirirseniz seviniriz..

aradan geçen sürede aracı doğal olarak kullandım
çünkü dava sebebimiz de buydu zaten.
3.5 yıl önce noterden ihtarname çekip aracınızı alın, hakkım olan sıfır aracı verin dedim. onlar beni suçlayıp, "aracı siz boyattınız, bize getirdiniz" cevabını verdiler.
dolayısıyla aracı ben kullandım. herhangi bir kullanım bedeli düşülmedi çünkü zaten biz dava açmadan önce araç teslimini teklif etmiştik.
o zaman alsalarda 1 yıllık ve 7 bin km olacaktı, şimdi 4.5 yıllık(1 yıl sonra fark ettiğim için) 65 bin km'li bir araba sahibi oldular.

Geçmiş olsun, sonuçta kazanmış olmanız güzel.
İnsanları bezdiren ve hak aramasından uzak durmalarına neden olan yargılamanın çok uzaması.
Parayını neye göre hesaplamışlar bilmiyorum ama sanki bence az gibi.
en azından şimdi sıfır alacak kadar bir bedel ödemeliydiler yada şirket aracın yenisini vermeliydi.
Sizin durumunuz sanki iyi bir ikinci el alıcısı bulmuşta satmışsınız gibi olmuş.
Ölümü gösterip sıtmaya razı etmişler gibi.

parayı 2011 yılında davayı ilk kazandığımızda daha onlar yargıtay'a gitmeden icraya vermiştik. o tarihteki değeri esas almışlar. ancak bu rakam onu bile karşılamıyor.
daha önce de söylediğim gibi ben hakkımdan 1 kuruş daha fazlasını istemedim.
zaten böyle bir şey olsa da almayı içim elvermez
sadece haksızlığın giderilmesini istedim
ki işin manevi yanı daha önemli, en azından beni sahtekar yerine koymuşlardı. en azından 3.5 yılda da olsa haklılığımı kanıtladım.
zaten daha davayı açmadan bana
"dava açsan bir kaç yıl sürer" diye tehdit bile ettiler.....

Geçmiş olsun milletin bu bayilerden çektiği nedir ya hiç kimse bunlara dur bakalım demeyecek mi? Opel AG' de mi bunlara birşey demiyor, marka imajını düşünmüyor ilginç

Geçmiş olsun milletin bu bayilerden çektiği nedir ya hiç kimse bunlara dur bakalım demeyecek mi? Opel AG' de mi bunlara birşey demiyor, marka imajını düşünmüyor ilginç

imaj filan hak getire

gerek almanya gerekse abd ile temasa geçtim
hatta gm'nin abd yetkilileri ile internet üzerinden yazıştık
dedikleri sadece,
"çok üzgünüz böyle bir mağduriyet yaşamanızdan, ilgili distribütör ile görüşün" diyebildiler.

soncuçta teknik olarak kendileri kaybettiler.

burada suç bayinin tama ama asıl suç tüketicide yani benim zeki geçinen saf insanımda. boşuna dememişler, "sen eşek olursan semer vuran çok olur" diye. sözüm meclisten dışarı, kimse alınmasın ama durum bu malesef.

bu forumda olsun, başka yerlerde olsun bazı bayiler hakkında inanılmaz suçlamalar var, süren davalar var ve sonuçlanmış davalar var. ama benim aptal insanım gidiyor o bayiden araba alıyor. satış rakamlarına bakılınca o bayi rekor kırıyor. şimdi suç kimde?

burada suç bayinin tama ama asıl suç tüketicide yani benim zeki geçinen saf insanımda. boşuna dememişler, "sen eşek olursan semer vuran çok olur" diye. sözüm meclisten dışarı, kimse alınmasın ama durum bu malesef.

bu forumda olsun, başka yerlerde olsun bazı bayiler hakkında inanılmaz suçlamalar var, süren davalar var ve sonuçlanmış davalar var. ama benim aptal insanım gidiyor o bayiden araba alıyor. satış rakamlarına bakılınca o bayi rekor kırıyor. şimdi suç kimde?

bu tarz arkadaşların nitelendirilmesinde belki başka kelimeler kullanılabilir ama sonuç itibarıyla sana katılıyorum. dava sürecini tamamen benimle takip eden arkadaşlarım bile aynı bayiden gidip ara baktılar....

bu tarz arkadaşların nitelendirilmesinde belki başka kelimeler kullanılabilir ama sonuç itibarıyla sana katılıyorum. dava sürecini tamamen benimle takip eden arkadaşlarım bile aynı bayiden gidip ara baktılar....

işte benim tarif etmeye çalıştığım zihniyet. :sopa:

Hayırlı olsun, hangi bayii olduğunuda paylaşabilir misiniz

Hayırlı olsun, hangi bayii olduğunuda paylaşabilir misiniz

dava sonuçlandı ve paramı aldım ancak henüz teknik anlamda sonuçlanmayan şeyler var. avukatım konuyla ilgileniyor. bu yüzden şimdilik bayi ismini yazmıyorum. ancak türkiye'nin en çok araba satan bayilerinden birisi. chevrolet ve toyota'da ilk üç içine giriyor.

Geri