böylesi ne görüldü nede duyuldu hayret valla

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım vectra 1.6 gl 97 model yaklaşık 20 gün önce atiker sıralı sistem lpg taktırdım. taktırdığım yer bana birkaç depo gez gel ayar yapalım dedi tamam dedik aracım 280 ykr benzinde tükertirken oh dedim şimdi 140-150 ykr tüketecek gittim depoyu fulledim ilk depoda 215 ykr yaktı iyi dedim ayar yapılınca düşer 2. depoda 225 ykr yaktı ve hayret 3.depoda 250 ykr yaktı gittim durumu aktardım tüpcüye ayar yaptı sağolsun şimdi arabam yanlış duymadınız 270 ykr yakıyor nasıl ayar yaptıysa neysee böyle bi gezdim bugun uzun yol yaptım 350 km yolu ortalama 100 km/s hızla gittim ve arabam 125 ykr yaktı benim arabam mı kafayı yedi yoksa tüpcümü kafayı yedi anlamadım başınıza böyle bir olay geldimi yahu şehir içi 270 ykr nerde uzun yol 125 ykr nerde bu kadar fark olurmu ?

ilginç ayarsızlık olması lazım bu kadar benlinli araçlar bile yakmıyor neredeyse...

normal değil bence ş.içinde de 170 felan yakması lazım sanırım

yazdıklarım tamamen doğrudur valla bende inanamıyorum tüpcüde inanamıyor tüpte 270 ykr şehir içi ne demek jeep e binerim daha iyi

:D adamın yüzüne karşı da tüpçü diyorsanız inadına yapıyor olabilir. :)

Abi benim otomatik çok yakıyo diyo ağlıyorum bir de...Benim araç kokluyomuş yaa..
Usta olay o değil de bence senin araba Tüpü protesto ediyor olabilir...Konuş gönlünü al bence...:)

ama şehir dışı bence iyi 125 daha ne olacak şehir içine bir anlam veremedim bi arıza olsa şehir dışıda çok yakardı

Bence bundaki en büyük etkenlerden biri de yani şehir içinde fazla yakması aracınızı kullanma şekilinizde olabilir.Bide 1,6 motorların hayal ettiğiniz kadar az yakmasını düşünmeyin zira yakmıyorlar...

Ama 270 bin lira kadar da çok değil :)

Eğer şehir içi kullanmanızda hata yoksa gidin tüpcünüze :D beyine bi res atsın yada yeni versiyon yüklesin...O da olmadı beyini söküp yerine yeni bir atiker beyni taksın...Unutmayın herşey beyinde bitiyor

Geri