bu arıza opelden soğuttu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan halil_71
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

halil_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba aldığımdan beri gaza yüklenince hız kesiyor bir çok ustaya götürdüm hepsi farklı bir arıza sebebi söyledi deneme yanılma yoluyla yapacaklar sanırım ve böyle olunca yeni bir corsa parası verecem sanki burdaki ustalarım yardımcı olursa sevinirim gaza yavaş yavaş basarsam sıkıntı yok ama seri kullanımda 3 devirde vites değiştirerek sürersem ya da gaza birden yüklenirsem hata veriyor ne yapmalıyım sizce araba opel corsa 2006 1.3 dizel

Tavsiyem bir debimetre soketini çek bak bakalım düzelme varmı bence debimetren arızalı

gerçek bir usta bul; teşhisini söylesin ve o parçayı çıkma sağlam bir parça ile denesin, takınca düzelirse parça parası ver takınca düzelmezse parça parası verme başka teşhis koysun yine denesin işçilik hakkı neyse helalleşir ödersin yoksa gerçekten araba parası yersin...

cevap veren tüm arkadaşlar çok teşekkür ederim bugün tech 2 ye bağlandı p1193 ve p1080 arızası verdi yakıt sistem arızası yakıt ısı algılayıcısı yüksek giriş ve p1091 alper hocam senin dediğin gibi yapacam kayseride iyi bir usta buldum hallederiz abi dedi daha önce böyle arızalar geldi dedi ya hava akımından dedi ya da enjektör kirli dedi enjektör olma ihtimali %80 dedi haftasonu verecem arabayı

debimetre tam olarak ne ayrıca alper hocam çok teşekkür ederim

rica ederim kolay gelsin...

Selenoid valf ihtimalini de gözardı etmeyin. Geçmiş olsun.

debimetre tam olarak ne ayrıca alper hocam çok teşekkür ederim
hava filitresinden boğaza gelen kelebek üzeri parça resimi ekliyorum
soketini çek bir dene
images

soket çekip deneyecek kadar ustalığım yok ama bir ustaya denetirim çok teşekkür ederim

Geri