bu arıza opelden soğuttu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan halil_71
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arkadaşlar sorunu halledebildinizmı? sonuç ne oldu? benim arabamdada bu günlerde güç kaybı var. sorun ne anlamadım ama dip gaz yaptığımda araba kasılıyor sanki.

gaz verince kasılma, çekiş problemi 2000 devire kadar bir siteksizlik, 3500 deviri geçmeme debimetre belirtisi zaten sende debimetre soketini çekince düzeliyor diyorsun;)

arkadaşlar hala götüremedim ama ustaya sordum debimetre ya da yakıt basınç sistemi dedi buradaki ustalarıma çok teşekkür ederim ama tavsiyem iyi bir usta bulun biz bazen burada sorunu tam anlatamıyoruz iyi bir usta teşhisi daha doğru koyuyor debimetreden kaynaklı yüzde 90

arkadaşlar hala götüremedim ama ustaya sordum debimetre ya da yakıt basınç sistemi dedi buradaki ustalarıma çok teşekkür ederim ama tavsiyem iyi bir usta bulun biz bazen burada sorunu tam anlatamıyoruz iyi bir usta teşhisi daha doğru koyuyor debimetreden kaynaklı yüzde 90
valla anlamadım ben eylül ayında cevap yazmışım 3 aydır sorun devam ediyor yani

ukalalık anlamayında ustalarınız felan da debimetreye balata spreyi hele hele wd 40 sıkmaya niyetlenirse aman aman diyorum çalışan debimetrenizdende olmayın

tüm ustalarıma iyi akşamlar ankarada özel bir servise götürdüm usta çok ilgilendi sağolsun yakıt sistemi ile ilgili her şey ile ilgilendi enjöktör ve beyin hariç her şeyi kontrol etti ama sorun düzelmedi tech 2 1193 arıza kodu verdi türkçesi performans aralık yüksek basınç ama dün forumda bulduğum arıza kod listesinde P1193 EGR TAHRiK ASIRI AKIM diyor arabanın egr sine bakılmadı acaba bu arızayı egr yapar mı akşam gaza her sert yüklenişimde verdi bu arızayı araba arıza lambası yandığında bile gaza sert yüklendiğimde kendini bir silkeliyor sonra devam ediyor

Yakıt basınç valfi ve mazot pompasında sorun vardı yapıldı ve düzeldi canavar gibi kaçıyor

Uzun bir aradan sonra zafere ulaşman güzel, güle ,güle kullan.;)

mazot filtresi + yüksek basınç valfi+mazot pombası tamiri işçilik dahil 1000 lira tuttu ama arac beyin arızası da veriyordu beyinden mi değil mi diye deneme yapıldı ve bir kaç parça tamiri daha var motor da temizlendi

Geri