Bu durumda ne yapmam lzm?

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğiniz gibi 25 nisan'da bi kaza yapmıştım. Neyse karşı tarafın kaskosu karşıladı hasarımı, bildiğiniz gibi servisle daha önceleri ettiğim kavgalar dolayısıyla servise gitmemeye resmen yeminliydim, pedere'de söyledim ama nafile, illa serviste olacak herşey, neyse kazadan sonra aracı aldığımızda sağ ön tekerin drift arabaları gibi içerde, sol ön tekerde normalde olması gerektiği gibiydi. Kazadan 10 gün sonrada baskı balata bitti 9 gündür serviste yatıyodu araç, ilk şanzıman beyni dendi, 0 ı pahalı olduğu için tamire gönderdi servis anlaşmalı olduğu biyere, beyin sağlam çıktı, şanzıman indi baskı balata olduğu ortaya çıktı. Bende söylemiştim teker yamuk diye. Bugün aracı lifte kaldırdılar ve aks taşıyıcılardan sadece 1 tanesinin değiştiği ortaya çıktı, sonra serviste kaskocularla iletişim halinde serviste çalışan kişi geldi. Ben dosyayı götüreyim eğer tekrar açılırsa dosya öderler dedi. Yarım saat sonra geldiler tekrar. Bi baktım düzgün olan tekerde içerde. Ön düzene sokmuşlar akıllarınca kamber vermişler herşey normal miş gibi olsun diye ama bu sefer 2 teker bariz içerde. Biz test ettik sıkıntı yok dendi.Bşy olursa 1 hafta kullanın gelin dendi. Neyse çıktık yola, tekerin biri içerdeyken sıkıntı yoktu direksiyonda, düz tutunca düz gidiyodu araç. Bi baktım direksiyon düzken araba düz gitmiyor diğer tekere verdikleri açı yüzünden. Büyük bi olasılık dosyayı açtıramadılar kendi hataları yüzünden tekrar ve ön düzencide ayar verip getirdiler aracı bişey yok gibi. Şimdi ne yapayım o servisi yıkayım mı yoksa şikayet mi edeyim? Aks taşıyıcıya 1000 tl gibi bide fiyat verdiler. Kusura bakmayın ama eşşek gibi değiştirmek zorundalar gerekirse maaşlarında kesilecek, gerekirse kavga çıkarcam. Ön tarafta amortisör, vs herşey 2 li takım değişiyo, akş taşıyıcının 1 tanesi değişiyor ne kadar saçma.

yarın gıt usta aracı bırak kasko fırmasının bolge bayısıne gıt hangı fırma ıse orda bıraz cıngar cıkar kı dosyayı tekrar acmak zorundalar servısın hatası servıs mudurunede cemkır az alma aracı kapat oraya seve seve yapmak zorundalar en olmadı gıtmeden once fotorafla her kaymakamlıkta heyetler var gıt oraya tuketıcı heyetıne bıde sıkayetını bıldır degerını bıldır o arac yapılacak kı ben senın yerınde olsam baskının parasına kadar alırım onlardan

Bencede hakkını sonuna kadar ara git kavga çıkart olay çıkart ama hakkını ara..bu seni n hayatın yaaa can taşıyorsun o arabada

aradım bugün getir bakalım dediler, bi halttan anladıkları yok bu sefer çıngar çıkacak gerçekten

daha gidemedim, perşembe yada cuma gidicem en geç yazarım buraya durumu abi

Sakin davranmak en iyisi.... En güzel yöntem hakkını yasal yollardan araman...
Neticesinde kazanın fotoları sende mevcuttur.Sigorta şirketinde de yapılan işlemler dosyada mevcuttur. İş mahkemeye düşerse başlarının ağrıyacağını bilirler...Mahkeme de büyük ihtimal lehine sonuçlanır.. Bu durumda yetkili servis çok büyük sıkıntı yaşayabilir....
Bence bu son gidişinde sorununu ücretsiz çözmezler ise pazartesi ilk işin bir avukata gitmek olmalı... Avukat önce bir yazı yazar bunu servise, opel Türkiye distribütörüne ve yapabilirse opel Almanya ya mail ve faks ile yollar... Daha sonra noter aracılığı ile bu yazının orjinalini servise ve Türkiye distribütörüne yollar...Daha sonra gelişmelere göre mahkeme açarsınız..
Tahminimcek bu işlemler den sonra mahkeme açılmadan aracı tekrar çağırırlar gibi geliyor...
Tabi bu işlerde biraz masraf çıkar..... Ama işlemleri kademe kademe yaparsanız daha iyi olur... önce mail ve faks.. 5-6 iş günü cevap alamazsanız noter kanalı... gibi

konu ne durumda acaba ?

Geri