bu şerefsize dikkat !!!!

Şerefsizlik, dolandırıcılık( diz boyu olmuş)bunu artık böyle değilde hertaraf bataklık gibi olmuş demek gerekiyor,eğer önündeki bataklığı göremessen yandığının resmidir. Dün telefonuma bir mesaj geldi kıradi kartınızda şu kadar biriken puanlarınızı aktive etmek için ....ya mesaj atıp aktif hale getirin diyor. telefonumu vede punlarımın miktarını nasıl nereden temin edebiliyorlar anlaşılır gibi değil.:sopa:

Külliyen yalan, puan muan yok. Kredi kartı bilgilerini elde etmek için yapılmış bir oyun.

İbrahim o mesajdan bana da sık sık geliyor, adamlar rast gele telefonlara bu mesajı gönderiyorlar, oltalarına mesaj gönderdiklerinin % 5'i düşse kar kardır zihniyeti ile dolandırıcılık yapıyorlar. Sağolsun bizleri yönettiğini sananlar da sık sık bu üç kağıtçıların lehine yasalar çıkararak ekmeklerine yağ sürüyorlar. Adam masum insanları 600.000 TL dolandırmış, yüzden fazla sabıkası var mahkeme de iyi halden salıvermiş :). Bunlar iyi vatandaşsa bizler neyiz? Şu hale bak ya, çıkarılan yasalar sayesinde hırsızlar, sahtekarlar namuslu insanlardan daha itibarlı bir konuma getirildi.

Yazdığım gibi her taraf bataklık olmuş . Zokayı yutarsan işi bitiryor şerefsizler. :sopa:

Malesef yasalar hep sade dürüst davranan vatandaşın zararın çalışıyor. Adamın sucu sabitlenmiş mükafat gibi dava dışarıdan görülüyor.
Hal böyle oluncada adamlar şerfsizlikleirine devam ediyor.:sopa:

Aslında bizi aldatan kişiler olarak hep bu şekilde direkt karşılaştığımız bizi aldatanlar akla geliyor. Oysa ki direkt olmadan dolaylı yoldan hepimize ait ortak varlıkları hortumlayan, ortak yaşam alanlarımızı çaktırmadan talan edenler asıl aldatan kişiler.

Beni 2012'de 630TL çarpmaya çalışan bir dolandırıcı ve bu yaz 425TL 'lik aldatmaya çalışan bir uyanık oldu ancak onlar geldi geçti. Fakat asıl dolandırıcılar her daim aldatıyor, anlayan anladı.

Hirsizin sucu var elbet. Ama dolan dirilanlarin da kabahati var bence. Sorun bakin bir malin bir değeri var ve bunu ederinden çok çok altında almak istiyor vatandaş. Ne olursa olsun bir malin ederini internetten gördüğün kadarıyla kendimize gore hesap ederiz. Yani siz dolandirilmadiysaniz bunun sebebi budur.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Ops pardon. Ancak beni dolandıranın isim soyad "Semih Karael" zaten, ordan dahi farklı kişi old belli. Karışıklık için özür diliyorum. Bir dolandırıcı işte, ortalığı herşeyi karıştırabiliyor.

Yok be arkadaşım; 630TL için öyle şeyler yapmam ki. Ancak bir adresini ziyaret edip, dolandıran kimmiş, nasıl bi tipe sahipmiş onu görmek için en azından. Ve açmadığı telefonda söyleyemediğimi yüzüne yapıştırarak söylemek içindi. Cunku sözkonusu dolandırıcının gerçek isim soyadını bildiğimiz halde resmine rastlayamamıştık ve hala resmini eşgalini görmedim onun. Gerçek hayatta karşıma çıksa tanımam. Tüm mesele oydu...

Aşağıda gelen mail. Sizin bahsetmiş olduğunuz Semih Karael mi, başka Semih Karael mi bilemiyorum. Türkiye'de tek Semih Karael yoktur kanımca ama üstüne alınmış, hakaret saymış. Kendisine yönetimce, arkadaşın izlemesi gereken yol önerilmiş. Tarafların bilgisine.

Selam,

Bu Mesaj Size Opel Forum - Opelim.NeT araciligi ile, Sayin semihkarae33 tarafindan gönderilmistir.

--------------------------------

http://www.opelim.net/forums/laf-lafi-aciyor/97495-bu-erefsize-dikkat-7.html

yukarda url yı verdiğim konuda adım gecmektedir ve adıma hakaret edilmektedir ben semih karael olarak konunun silinmesini istiyorum yoksa sitenize dava acacagım gereginin yapılmasını talep ediyorum

Sayin semihkarae33, sitemizi dava etmekle tehdit edeceğine direk olarak olayın muhatabına dava açsa daha iyi olmaz mı, sonuçta olayda bahsi geçen kişinin kendisi olduğunu, olayın detaylarını, yasal sürecini biz bilemeyiz ama olayın muhatabı olan kişi bilir ;).

Geri