Bu yağ sızıntısının sebebi hakkında?

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2007 Astra H 1.3

Geçen gün aracımın yıllık bakımını yaptırırken aracın yağ kaçırdığını fark ettim. Turbo ile ilgili bir kaçak anladığım kadarı ile tam olarak neresi hangi hortum anlayamadım. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

https://imgyukle.com/i/nKPwhA

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2007 Astra H 1.3

Geçen gün aracımın yıllık bakımını yaptırırken aracın yağ kaçırdığını fark ettim. Turbo ile ilgili bir kaçak anladığım kadarı ile tam olarak neresi hangi hortum anlayamadım. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

https://imgyukle.com/i/nKPwhA

merhaba, resmi alttan çekmişsin ben orayı devirdaim pompasının orası olarak gördüm ama :) yanılıyor da olabilirim. Yağdan ziyade artık bir çamurlaşma olmuş. naçizane tavsiyem orayı önce bir silin ardından balata speryi ile temizleyin bir süre kontrol edin yine olacak mı ? bakımı yapan usta yorum yapmadı mı ?

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
merhaba, resmi alttan çekmişsin ben orayı devirdaim pompasının orası olarak gördüm ama :) yanılıyor da olabilirim. Yağdan ziyade artık bir çamurlaşma olmuş. naçizane tavsiyem orayı önce bir silin ardından balata speryi ile temizleyin bir süre kontrol edin yine olacak mı ? bakımı yapan usta yorum yapmadı mı ?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Üstten bakınca sızıntı gözükmüyor sadece alttan bakınca belli oluyor. Usta turbodan geldiğini söyledi. Acil olmadığını ve bir ara baktırmamı söyledi.

Dediğinizi yapacağım. Teşekkürler.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba daha önce turbo veya manifold söküldü mü ? Söküldüyse geri takarken contalar özelliğini kaybedebiliyor. Turboya giren ve çıkan yağlama borularının contalarından sızdırma yapıyor olabilir.

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Acaba daha önce turbo veya manifold söküldü mü ? Söküldüyse geri takarken contalar özelliğini kaybedebiliyor. Turboya giren ve çıkan yağlama borularının contalarından sızdırma yapıyor olabilir.

Araç yaklaşık 2 yıldır bende ve 40 bin km yol yaptım. Bendeyken bu işlemler yapılmadı ama öncesini bilmiyorum. Bu dediklerinizi aklımda tutacağım tamir aşamasında. Teşekkürler.