burun ameliyati. yardim

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tetkikler yapıldı. ameliyata girmeme herhangi bi mahsur yokmuş. p.tesi saat 9 da giriyorum...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün saat 9 gibi ameliyathaneye alındım. işlemin tamamlanıp odama götürülme sürem 1.5 saati buldu.
masaya yatırıldım. anestezist elinde süte benzer rengi olan bi şırınga getirdi damar yoluma taktı. "10dan geriye say bakalım dedi." 10-9-8 derken 7'yi diyemedim.

daha sonra hatırladığım bi koridorda titreyerek uyanmam oldu. odama götürüldüm. hemen ardından istifra ettim. sadece kan kustum. ameliyat sırasında aşağı akan. elime çıkardıkları et ve kıkırdak parçalarını verdiler hayret ettim. onca gereksiz parçayla nasıl yaşamışım.

asıl eziyet bundan sonra başlıyor. buruna koydukları tamponlar tam bi işkence. şu an 24 saat oldu. ne uyku ne yemek. ve daha bu şekilde 24 saat beklemek zorundayım. çok fazla bi ağrı yok, sızı yok. o konuda sıkıntı yok. nefesi ağızdan alıp verdiğim için ağzım ve dudaklarım çatlamış boğazım sancıyor. yarın sabah tamponları aldırmaya gideceğim. gelişmeleri aktarırım. bu ameliyatı olmayı düşünen arkadaşlar için.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün saat 9 gibi ameliyathaneye alındım. işlemin tamamlanıp odama götürülme sürem 1.5 saati buldu.
masaya yatırıldım. anestezist elinde süte benzer rengi olan bi şırınga getirdi damar yoluma taktı. "10dan geriye say bakalım dedi." 10-9-8 derken 7'yi diyemedim.

daha sonra hatırladığım bi koridorda titreyerek uyanmam oldu. odama götürüldüm.
hemen ardından istifra ettim. sadece kan kustum. ameliyat sırasında aşağı akan. elime çıkardıkları et ve kıkırdak parçalarını verdiler hayret ettim. onca gereksiz parçayla nasıl yaşamışım.

asıl eziyet bundan sonra başlıyor. buruna koydukları tamponlar tam bi işkence. şu an 24 saat oldu. ne uyku ne yemek. ve daha bu şekilde 24 saat beklemek zorundayım. çok fazla bi ağrı yok, sızı yok. o konuda sıkıntı yok. nefesi ağızdan alıp verdiğim için ağzım ve dudaklarım çatlamış boğazım sancıyor.
yarın sabah tamponları aldırmaya gideceğim. gelişmeleri aktarırım. bu ameliyatı olmayı düşünen arkadaşlar için.
aynı şeyleri yaşadım, o titreyerek uyanmak ne demektir iyi bilirim...

çok çok geçmiş olsun, sözde küçük bir ameliyat ama sonrası sancılı, yarına kurtulursunuz inşallah ;)

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun bmwci ;) umarım herşey yoluna girer bidaha da sıkıntı olmaz
bende de genzi eti vardıydı.zamanla küçüldü.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sabah tamponları aldırdım. artık atlattım sayılır. tamponlar çıkar çıkmaz tansiyonum düştü. bayılmışım :) ayıldığımda sanki burnumdan çiğerlerime soba borusu çekilmiş gibi hissettim. hiç bu kadar güzel nefes almamıştım :) gerçi bu durum fazla sürmedi. hemen 1 kaç tane ödem oluştu tampona bağlı. şimdi su-tuz-karbonat karışımını burnuma çekiyorum. bu karışımın ödemleri indirip burnu temizleyeceği söylendi. çektikçe daha da rahatladığımı hissediyorum. çok şükür geçti artık.