Calibra C20LET Balıkesirde

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
El birliği ile beni de calibracı yapacaksınız, okul bu yıl bitiyo 1 senede temiz bir calibra turbo parası toplarım ben :D Hasankaplan35 reyiz gibi söküp takamam arabayı ama olsun binerim sadece :D

Ahahaha :D:D . Geçmiş olsun, zehri alırsan bi defa. panzehiri yok haberin olsun..

Benim arabanın yapacak işi kalmayınca satarım. Sen paranı biriktire dur. Dertsiz araba bana yaramaz.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilan sitelerinden baktım da C20XE motorlu olup orası burası oynanmamış bir tane bile bulamadım. Forumdan ismini tanıdığım berat abi'nin arabası satılık, 10.000$ a satıyor çok hoş görüntüsü var ancak 1 yılı bulur benim para toparlamam. Evladiyelik alacağımdan paradan sakınmadan güzel bişeyler yapmayı düşünüyorum, eski konuları okudum aktarma organları çok can yakar diye bahsetmisiniz, yavru şanzımanı cartı curtu iyi olsa öteki eksikleri tamamlayarak Siyah veya Beyaz bu iki renkten birini seçip bir calibra alıcam, gerçi önceliğim temiz kazasız olması, gerekirse komple kumlatıp boyatıcam.
Siz C20XE konusunda ısrarcımısınız cengiz abi?
yani hor kullanmayacaksan ve çok temizini bulursan calibra turbo da olabilir ,Berat'ın araç çok temiz mesela

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kolay gelsin, Allah bolca para ve sabır versin :D

Teşekkürler Hasan bugün motorun parçalarını dağıttık monifolt sensörler vs.
Perşembe günü ise motoru indireceğiz takip edebilmek için yıllık izin aldım parça konusunda suat birini önerdi sanırım parçaları ondan alacağız.

Şu ana kadar birkaç sürpriz var beklediğim şeyler yağ boruları (AFT, fren motor yağı) kaçaklar var onlar değiştirilecek.

Marş motoru ve şarj dinamosuna baktırıyorum motor sökülünce elektrik tesisatını da konrolden geçireceğiz.

Baskı balatayıda açılmışken değiştirebilirim

Kilimayı çalıştıracağız yaza hazırlık :D

Durumuna bakayım karar vereceğim motor inmişken hepsini toparlamak istiyorum..

Not :Hasan bana verdiğin Telefonun kullanım dışı bilgin olsun ;)

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Radyatör ve kalorifer hortumlarını da kontrol edin gerekirse orjinal olmak kaydıyla değiştirin hortum önemli :)

Ayrıca enjektörleri teste sokun işeme değerlerine bakın tıkanıklık varsa temizlensin. Benzin ve yağ pompasını kontrol edin basınç değerlerine bakın. Tüm filtreleri değiştirin demiyorum bile :)

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlangıç

Emme manifoltunda şarj dinamosunu sabitleyen metal parça kırılmış yenisi alınacak ;)

Egzoz elimizde kaldı :D

Bu arabanın altına bu kadar yağ nasıl geldi merak ediyorum

Son düzenleme:

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör ve kalorifer hortumlarını da kontrol edin gerekirse orjinal olmak kaydıyla değiştirin hortum önemli :)

Ayrıca enjektörleri teste sokun işeme değerlerine bakın tıkanıklık varsa temizlensin. Benzin ve yağ pompasını kontrol edin basınç değerlerine bakın. Tüm filtreleri değiştirin demiyorum bile :)

Enjektörleri söylediğin iyi oldu yarın bakalım çiş yapabiliyorlar mı kütüğüyle beraber bagajda duruyor ;)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Hasan bugün motorun parçalarını dağıttık monifolt sensörler vs.
Perşembe günü ise motoru indireceğiz takip edebilmek için yıllık izin aldım parça konusunda suat birini önerdi sanırım parçaları ondan alacağız.

Şu ana kadar birkaç sürpriz var beklediğim şeyler yağ boruları (AFT, fren motor yağı) kaçaklar var onlar değiştirilecek.

Marş motoru ve şarj dinamosuna baktırıyorum motor sökülünce elektrik tesisatını da konrolden geçireceğiz.

Baskı balatayıda açılmışken değiştirebilirim

Kilimayı çalıştıracağız yaza hazırlık :D

Durumuna bakayım karar vereceğim motor inmişken hepsini toparlamak istiyorum..

Not :Hasan bana verdiğin Telefonun kullanım dışı bilgin olsun ;)

Mesaj attım abi numaramı, bazı sebeplerden değişikliğe gittik. ;)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne biçim calibracısınız aralık ayının aracı yarışmasında benim cali var oyunuzu bekliyorum :)

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bilgim yok dostum nerede var anlamadım formda mı?