cam açılırken çıkan gıcık ses

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan see_none
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

see_none

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağ arka cam açıp kapanırken sanki cam sıkışmış gibi rahatsız eden bi ses geliyo.bunun nedeni ne olabilir kendimizin yapabileceği bişey mi acaba.bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

Camlarını sonuna kadar indirip cam fitillerinin iç kısmını bezle silsen belki tozdan yapıyorur.Denemekte fayda olabilir burada çok toz olduğundan ara sıra ben öyle yapıyorum.

Camlarını sonuna kadar indirip cam fitillerinin iç kısmını bezle silsen belki tozdan yapıyorur.Denemekte fayda olabilir burada çok toz olduğundan ara sıra ben öyle yapıyorum.
+ Fitillerin olduğu yere balata temizleme spreyi sıkabilirsin.

Cam kaldırma modülüne yağlı sprey sıkmanı öneririm.Aynı gıcık ses benim ön camlarda da mevcuttu,camlar filmlenirken usta yağlı sprey sıktı cam kaldırma modülüne ve diğer aksamlara, şimdi yağ gibi kayıyor çıt ses yok.

herkese teşekkür ederim önerilerinizi deneyeceğim

Cam kaldırma modülüne yağlı sprey sıkmanı öneririm.Aynı gıcık ses benim ön camlarda da mevcuttu,camlar filmlenirken usta yağlı sprey sıktı cam kaldırma modülüne ve diğer aksamlara, şimdi yağ gibi kayıyor çıt ses yok.
Bunu yapmak için kapı döşemesinin çıkması mı gerekiyor yoksa fitil arasından mı sıkılıyor?

Bunu yapmak için kapı döşemesinin çıkması mı gerekiyor yoksa fitil arasından mı sıkılıyor?
Kapı döşemeleri çıkmadan kaldırma modülüne ulaşamazsınız.Modülde bir çok hareketli parça bulunduğu için ,yaptığı hareketi sağlıklı yapabilmesi için yağlanması gerekiyor.Yağlanmadığı zamanda işte benim camlarda da olduğunu gibi parçaların sürtünmesinden ortaya çıkan o uyuz sese maruz kalıyoruz

Geri