Cam Açılırken Gelen Gıcırtı??

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
fitillerin içine wd 40 sıkın ve camı aşağı yukarı indir kaldır yapın.

Ethem bir aralar o işlemi ben de yapıyordum. W40 tarzı ürünler ilk anda basarılı oluyorlar ama zaman içinde de tozun birikmesine de zemin hazırlıyorlar.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Ethem Ağabey'in söylediği de işe yaramadı, artık naparız bilemiyorum :D en iyisi cam açmamak bu aralar, zaten sabah 6-7; akşam da 9-10 arası kullanıyorum; veriyorum sıcak havayı oh mis :D hayırlısı :D :D

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camı indirip kaldırmaya yarayan plastik boru gibi bir mekanizma var icerisinde celik bir halat var motor o halati plastik borunun icerisinde ileri geri ceviriyor zamanla o plastik boru catliyor veya kiriliyor o zamanda boyle sesler gelmeye basliyor ve cam inip cikmada zorlaniyor.kapiyi acip mekanizmayi kontrol edin.muhtemelen plastik malzeme kirik.kolay gelsin.

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem benim 2012 model sıfır aldığım astramdada vardıvservis birşey yapamayınca kendim hallettim. kapıyı söktüm iç döşemenin hemen üzerinde 4 tane fitili tutan metal küçük kelepçe var onlar yerinden kaymış ve cama değiyordu onları sabitledim birde mekanizmayı gres le yağladım 1 seneye yakındır ses gelmiyordu şimdi ufaktan yine başladı. aynen dediğiniz gibi sıcak havalarda cam yarım açıkken hafif bir çıtırtı sanki metalin cama değerken cıkarttığı ses gibi.