Cam buğulanma sorunu.

Herkese teşekkürler, güzel bilgiler aldım, teknik terimleri tam bilmesem de sanırım bu aralar ustanın dükkanına uğramanın zamanı gelmiştir :)

Bilgiler güzel..Yaşasın Opelim.net :rakir: Buhar önleyici spreyler oluyor..Onunla aracın iç camlarını sildiğinizde buhar yapmıyor deniliyor..Ama ben kullandım, verim alamadım..Prosedürlere uygun kullanmama rağmen..Markası Carpex idi..Normalde buhar yapmıyor ama 15-20 dk araç içinde kalayım; araç çalışmasın, oturduğum koltuğun tarafındaki camdan bir başlıyor, ağır ağır buhar oluyor...Bu ürünün yağmur/su kaydırıcısı da vardı, o işe yaramıştı..

Bende denedim carpex ürünü bende verim alamadım pek işe yaramadı gibi boşa masraf ayrıca Serdar araç camlar kapalı ve iç hava sirkülasyon kapalıyken yinede buğu yapmıştı zaten bu sorun kışın tam bir bela en iyisi ya cam rüzgarlığı takılıp camlar ufak çapta açılacak yada hava sirkülasyonu aktif gezilecek :) başka çözüm yok.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla benim kalorifer sistemi mi sağlamdır bilmiyorum ama, iç sirkülasyon açık şekilde araç içini ısıtırken buhar yapıyor bitek.
Ama camlara çevirip ayarı 3e aldığımda, tüm buharın yok olma süresi 2,5 saniye :D

Aracın içinde nem olduğu sürece buhardan kurtulmak imkansızdır. Dikkat ederseniz buhar en çok yağmurlu ve karlı havalarda oluyor.

En güzel tavsiye benden,
arka cam önüne hiç birşey koyma(hava sirkulasyonu için) bagaj tam dolu olmasın(sirkulasyon kapakları tıkalı olmasın (bagaj içi klapeler) hatta sök temizle.

sadece iç sirkulasyon düğmesine basıldığı zaman buhar oluyor. basmamakta fayda var araç içi sıcaklığı max duğmesine basmadan da gayet guzel ısınıyor.

Zafira mın en sevdiğim yönlerinden biri göğüslükte arka cam rezistans düğmesi yanında buton var ona basınca sadece birkaç dakika içinde kocaman arabada en arka yan camlar da dahil olmak üzere ne buhar kalıyor ne bişey maşallah ... :rakir:

Zafira mın en sevdiğim yönlerinden biri göğüslükte arka cam rezistans düğmesi yanında buton var ona basınca sadece birkaç dakika içinde kocaman arabada en arka yan camlar da dahil olmak üzere ne buhar kalıyor ne bişey maşallah ... :rakir:

O buton neymiş hocam ya bahsettiğiniz acaba?
Varmı fotoğraf falan.

Arka cam rezistans düğmesinin yanında bir buton basınca dediğim gibi saniyeler içinde buğu falan kalmıyor ...
[url=http://bit.ly/c25MCx][/URL]
(Gerçi benim aracım Cosmo ama olsun resimdeki Njoy sadece tuşların yerleri farklı)

Geri