cam filmi olan arkadaşlar dikkat!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dc6189
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
POLİSİ BİLMİYORUM AMA TUV TÜRKde cam filmi hafif kusura dönüştürülmüş dolayısıyla muayeneden geçebiliyorsunuz. BİLGİNİZE

cam filmlerinde emniyetin ısrar etmesinin sebebi son zamanlarda artan terör olaylarıdır arkadaşlar ve kesinlikle sonuna kadar da haklılar bence. bombalı minibüsler içi terörist dolu arabalar ve bunun gibi durumları saklamak için kullanıyolar normalde aracınıza film uygulamanız serbest ama araç içinin memur tarafından çok net bir şekilde görülmesi lazım ancak o zaman sıkıntı yaşamazsınız benim tavsiyem 1 numara klormatik film kullanmanız özelliği ise güneş ışınlarını aldıkça kararması gece veya diğer durumlarda açık renk olması ben bunu kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç sıkıntım olmadı arabamın içi görünüyor ve ben güneşten korunuyorum sorunumda olmuyor...

veeee aman diyin polisimize çorba parası uzatmayın dürüst bi polise denk gelirseniz 2 ila 5 yıl arasında hapis cezası 2000 ila 18000 ytl arasında adli para cezasına çarpılabilirsiniz. makbuzu alıp evinize doğru yola alın derim en güzeli bu bence...

Arkadaşlar, sis farını gündüz parkla kullanan biriyim, gece gerekmedikçe asla açmıyorum. Açık olanların nasıl rahatsızlık verdiği malum. Ama cezai durumlar için, sisin gündüz veya gece açık olması arasında fark var mı? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim, teşekkürler

kanuna göre araç üzerindeki tesisatları gereksiz yere kullanmak yasaktır gibi bir yasa var. ee bu yasaya görede sis olmadıkça sis farı yakmakda yasal olmuyor bunun gündüzü gecesi yok sis farlarını ve diğer donanımları gerekmedikçe kullanmamak lazım.

yasal olarak uygulamalarda böyle olmak zorunda ama tabiki o anda görev yapan trafik polisinin insiyatifine de bağlı arkadaşım. bazen sadece uyarıp yollayabilirler bazende cezayı yazarlar.

teşekkürler, bu arada 2008 yaz başında amasyadan geçerken yemek yemek için uğramıştık. Şehri çok beğendiğimizden 3-4 saat kaldık, kaleye falan çıktık, yeşilırmak kenarında yemek yedik, çok güzel bir şehir.

kanun maddesini buldum;

[FONT=&quot]ihlal : Sis ışıklarını; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmak,
idari p. cezası : 55 YTL
madde no : [/FONT] [FONT=&quot]64/1-b-1[/FONT]

bidahaki sefere benide haberdar edersen beraber gezeriz amasya gerçekten güzel bir şehir ufak ve sevimli herzaman beklerim...

Geri