Car PC geldi şimdi sıra kurulumda

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bugraGT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dostum fanla manla uğraşacağına ekranı kırık bir notebook alsan daha iyi olmazmı. Centrino işlemci felan gayet iyi destekler

usb den çok fazla aparat ekleyecegim normal bir laptopun pek kaldırabilecegini sanmıyorm bide dönüştürücü falan ugrasmak istemedim kendi aracımda olmusken orjinal ve profesyonel olsun dedim.

elimde zaten bi ekranı bozuk bide pili ve bataryası ölmüş 2 tane centrino 1.6 işlemcili notebook var ailemizdeki diger araclarına onları yapabilirim.

şimdi gögüse fiber malzemeyle yenilikler yapacak birini arıyorum

valla kaldıracağına eminim, RAM'leri güclü tut yeter. Benim Notebook Centrino 1.6 4GB ram var. W7, PS CS4, üstünede tıkabasa dolu bilgisayar hiç bir sorun yok -ki sen buna sadece Navigasyon, mp3, Video vs vs kullancaksın. torpitoya montaj hen hayırlsı tabi kendi zevkine kalmış

valla kaldıracağına eminim, RAM'leri güclü tut yeter. Benim Notebook Centrino 1.6 4GB ram var. W7, PS CS4, üstünede tıkabasa dolu bilgisayar hiç bir sorun yok -ki sen buna sadece Navigasyon, mp3, Video vs vs kullancaksın. torpitoya montaj hen hayırlsı tabi kendi zevkine kalmış
Abicim, adaşım almış zaten makineyi bu saatten sonra vaz geçmesi mantıksız olur zaten. Ayrıca benim şahsi görüşüm laptop torpidoda harap olur, soğutması sıkıntı olur. Bu carPC lerin içlerinde daha fazla hava alanı olduğu için soğutma daha verimli oluyor.

Abicim, adaşım almış zaten makineyi bu saatten sonra vaz geçmesi mantıksız olur zaten. Ayrıca benim şahsi görüşüm laptop torpidoda harap olur, soğutması sıkıntı olur. Bu carPC lerin içlerinde daha fazla hava alanı olduğu için soğutma daha verimli oluyor.

ona lafım yok tabikide zevk meselesi hem uğraşısı güzel ben yapılan işlemlere bakarken zevk alıyorum.
Notebooku soğumada sorun olacağını sanmıyorum. Benim Noteboğum 1 hafta kapanmadığı zamanlar oluyor. Bunlarda araba içinde maksimum 6 saat bir problem olmaz. burada bana göre problem. Bilgisayarı açıp kapamakta. Onu nasıl hallediyorsunuz acaba direkt aküyemi bağlıyorsunuz? kontağa bağlansa arabanın marjını kapattığınızda bilgisayarda hiç verimli bir kapanma şekli olmayacaktır. Dokunmadık bir ekranla bilgisayarı kapatabiliriz (başlat >> kapat) ama açma işlemi nasıl olur? onun içinde özel bir swicth uzatılacak değil mi ?

ona lafım yok tabikide zevk meselesi hem uğraşısı güzel ben yapılan işlemlere bakarken zevk alıyorum.
Notebooku soğumada sorun olacağını sanmıyorum. Benim Noteboğum 1 hafta kapanmadığı zamanlar oluyor. Bunlarda araba içinde maksimum 6 saat bir problem olmaz. burada bana göre problem. Bilgisayarı açıp kapamakta. Onu nasıl hallediyorsunuz acaba direkt aküyemi bağlıyorsunuz? kontağa bağlansa arabanın marjını kapattığınızda bilgisayarda hiç verimli bir kapanma şekli olmayacaktır. Dokunmadık bir ekranla bilgisayarı kapatabiliriz (başlat >> kapat) ama açma işlemi nasıl olur? onun içinde özel bir swicth uzatılacak değil mi ?
Açıp kapatma işlemini kontak swith ine bağlayıp otomatik de yapabilirsiniz ama bu durumda windows kapanmadan kontağı kapatırsanız PC elektrik kesilmesine maruz kalacağı için sorun yaşama olasılığı artar. Açmak için de anakart ın BIOS undaki "elektrik kesintilerinden sonraki davranış" bölümünden "herzaman açık" seçeneği seçilir, elektrik geldiği anda otomatik açılır bilgisayar.
Diğer ihtimal de manuel açıp kapatmak, öyle olduğunda da bilgisayarı açık unutma ihtimali var. Uzun süre açık kalırsa aküyü bitirebilir. Bu durumda da açmak için ya düğme uzatılır ya da kontak tetiğini düğme işlevi olarak algılatacak bir devre eklenir. Kontak aldığında bir kez düğmeye basılmış gibi algılar ve PC yi açar.

Bana kalırsa en uygun yöntem sürekli elektrik verip PC yi hiç kapatmadan uyku moduna geçirmek, hem açılması daha hızlı olur hem de aküyü bitirmez. Açık unutma ihtimaline karşı da güç seçeneklerinden "belirli süre işlem yapılmazsa uykuya al" şeklinde ayar yapılır.

Evet en güzeli bilgisayarın açıp kapatma düğümesi ne bir paralel gibi bir şey cekmete uykuda değilde hazırda bekletme yaparsak daha iyi olur çünkü Hazırda beklettiğimiz zaman bilgisayar kapanıyor. Uykuda bekletmede hali hazırda çalışıyor durumda yine güc çekecektir. İşlem yapılmassa 10 dk içinde hazırda modu gayet kullanışlı olcaktır kapatırkende. Hazırda bekletmede de gayet hızlı ve başarlı açılış elde ediyoruz. genelde ben bilgisayarı bu şekilde kapatıyorum hem çalışan programlarda sorunsuzca açılıyor otomatikman

bu car pc nin power ı kontak kapandıktan sonra kendini normal bi şekilde kapatacak kadar enerjiyi depo ediyor

insallah yanlıs anlamamısımdır :)
eger powerında öyle bir özellik yoksa

zaten solid state hafıza normal bir hard disk e göre açılıs kapanıs süresini çok aza indiriyor

kontagı kapatmadan 5sn beklemek sorun olmaz:)

fibercii laazzım fiberci

tamponcular yapamıyor müzik tesisatcıların fibercileri yapar galiba bu ekran işini

bu car pc nin power ı kontak kapandıktan sonra kendini normal bi şekilde kapatacak kadar enerjiyi depo ediyor

zaten solid state hafıza normal bir hard disk e göre açılıs kapanıs süresini çok aza indiriyor

fibercii laazzım fiberci

tamponcular yapamıyor müzik tesisatcıların fibercileri yapar galiba bu ekran işini

Burada bazen marşın basmadığı zamanlar veya arabanın stop ettiği zamanlarda önemli bence en temizi aküden güç çekmeniz.

fibercii laazzım fiberci

Bir de sen kontağı kapattığında alet "shutdown" komutu verdiğini anlayacak mı? Senin dediğin gibi elektrik depoluyor bile olsa "shutdown" komutunu almadığı sürece cart diye elektriği keser. Ha 10sn önce ha 10 sn sonra ;)

Geri