Carbon Clean (bir sorum var)

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş 5 kere yaptırdım çeşitli arabalara daha pişman olan görmedim hepsi memnun arabasından hatta en son bravaya yaptırdım arkadaşın kalkışlarda hafif bir silkeleme vardı o falan tamamen kalktı aracımın arıza lambası yanıyordu motor elektronik arıza lambası yetkili servis benzin kalitesiz diyordi pis benzin almışsın dedi corbon cleanden sonra dahada yanmadı bence yaptır benim yaptırdığım yer opelin yetkili servisi özel servis değil yetkili servis kendisi öneriyor 50.000 den sonraki araçlar için .....

tamam yaptırmayı bende istiyorum benim araçtada kalkışta silkeleme var biraz sanki zor kalkıyor gibi ama araç lpg li faydası olurmu acaba??

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum:good:Yaptırıp memnun olana rastlamadım.Ben bor katkısını bir denemeyi düşünüyorum,tavsiye edenler var.

Carbon clean yakıt sistemini temizleme işlemidir. Bor katkısı da yağ katkısıdır. İkisi farklı şeylerdir.

Bu arada 40000-50000 yapmış bir arabanın enjektölerinin kirlenmemsi, kurum bağlamaması gerekir. Bu işlemin asıl 100.000-150.000 km yapmış bir araca uygulandığında faydalı olacağı düşüncesindeyim. Bir de uygulama yapılırken şişedeki ilacın tamamının bitirilmesi gerektiği söyleniyor. Çok az bir miktar kullanılan ilaç tabiki faideli olmayacak, hatta zararı olacaktır.

yeniceri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben servisime sordum cihaz ile yapmayı bırakmışlar. würth marka enjektör temizleyici al depoya at aynı işi görüyor dediler. würth ün sitesine girdim. 26 liraya veriyorlar. serviste fiyatı 60 lira bende işkillendim sipariş etmedim.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Carbon clean yakıt sistemini temizleme işlemidir. Bor katkısı da yağ katkısıdır. İkisi farklı şeylerdir.

Bu arada 40000-50000 yapmış bir arabanın enjektölerinin kirlenmemsi, kurum bağlamaması gerekir. Bu işlemin asıl 100.000-150.000 km yapmış bir araca uygulandığında faydalı olacağı düşüncesindeyim. Bir de uygulama yapılırken şişedeki ilacın tamamının bitirilmesi gerektiği söyleniyor. Çok az bir miktar kullanılan ilaç tabiki faideli olmayacak, hatta zararı olacaktır.

Şimdi türkiyedeki yakıtın kaliteli olduğuna inanmadığım için 40 - 50 binde aracın yavaş yavaş kurum bağlaması bence çok normal ben yazımdada demişdim 25.000 de aracım arıza lanbası yandı ve ben corbon clean yaptırıncada geçti şuan için yanmıyor şükür demekki doğruymuş benzinin kalitesizliğinden motor kurum bağlamış azda olsa; mazdada sensörler çok hassas hemen uyarı veriyor önrek olarak şunuda söyleyeyim yakıtımızın kalitesizliği yönünde avrupada almanyada egr diye bir problem yok ancak bizim ülkemizde herkes egr sisteminden şikayetçi neden derseniz sadece kalitesiz bensin yada mazottan dolayı kurum bağlaması çabuk tıkanması gerçi mazotlularda varmı çok bilmiyorum ama benzinlerde bu var ve mazda, honda kalitesiz mazottan dolayı araçlarını türkiyeye dizel olarak vermiyorlar ancak benzinli verdikleri araçlarda bile benzinin kalitesi düşük diyorlar sonuç bence 100.000 leri bekleyip motorun kurumbağlamasındansa 50 bin civarında yaptırıp kurum başlamasını önlemek bence daha makbuldür..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ileri kmlerde kurumlar aşınmış yerleri kapattığından yaptırmanın eksileri olacağını duymuştum ben de
gerçi motorum yepyeni daha 7bin km de :D:D

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
..............

Son düzenleme:

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
tamam yaptırmayı bende istiyorum benim araçtada kalkışta silkeleme var biraz sanki zor kalkıyor gibi ama araç lpg li faydası olurmu acaba??

Benim arkadaşın arabasıda lpgliydi onada yaptırdık carbon clean bravaya azda olsa silkeleme yapıyordu kalkarken hepsi kayboldu çokta memnundu amaç zaten enjektörleri temzilemek lpglide olsa işe yaramasılazım mantıklı olarak bir pislik varsa gücü yeterse temizliyor sonuç şu walla denemeden ne dersek yalan bir adam ancak denedikten sonra yorum yapabiliyor yani deneyeceksin hoşuna gitmesede işe yaramasada en fazla 60 ytlden olacaksın sigara içiyorsan şöyle düşün 15 gün sigara fazla içtin say o para için ama ben 30 ytlye yaptırıyorum gerçi torpil kullanıyorum sadece benden ilacın parasını alıyorlar makineye yaptıkları işçiliği işin içine katmıyorlar

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
çok ileri kmlerde kurumlar aşınmış yerleri kapattığından yaptırmanın eksileri olacağını duymuştum ben de
gerçi motorum yepyeni daha 7bin km de :D:D

Bunu bende duydum ama sanırım o dediğin 250.000 vicarı falandır çok aşınancaki motor krumda o yerleri kapatacak