cd çalarda safe yazısı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan frzmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

frzmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bn bi süre önce kaza yaptım arabam serwiste kaldığında akü bağlantısını kesmişler şimdi cd çalarda safe yazısı çıkıo yani cd okumuo.onu yeniden nasıl çalışabilir hale getiririm??? bi yetkili mi yapıo yoksa kendim halledebilir mym??yardımcı olursanız çok sewinirim şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
anladığım kadarıyla aracınızda elektrik kesintisi nedeniyle cd çalar kendini korumaya almış.
yapmanız gereken aracınızı güvenlik kodunu öğrenip cd çalara bu kodu yüklemek.
corsalarda bu işlem nasıl yapılır bilemem ama çok kolay bir işlemdir ve servise gitmenin gereği yoktur.

teyp üzerinde yuvarlak işaret olan tusa yani cd ye geçis tusuna teybi acarken basılı tutacaksın. sonra şifreyi gir.

aracına ait "car pass" olması lazım. bu sende mi? eğer cevabın evet ise;
aracını çalıştır, cd veya radyoyu aç, ekranda "safe" yazısını göreceksin. "as" tuşuna bas, ekranda "10 ----" ibaresini göreceksin. bu kodu girmek için 10 hakkın olduğunu gösterir. radyo hafıza tuşlarını kullanarak 1 tuşu ile binler basamağındaki rakamı gir. (rakam kaç ise ard arda 1 tuşuna o kadar tekrar basacaksın)2 nolu radyo hafıza tuşu ile yüzler basamağındaki rakamı, 3 tuşu ile onlar basamağını, 4 tuşu ile birler basamağını gir. girdiğin rakamlar ekranda geri kalan tekrar göstergesinin yanında tek tek belirecek. rakamın doğruluğundan eminsen sonunda "as" tuşuna uzun süre bas. girdiğin kod doğru ise cd "code" yazıp kendini test edip açılır.10 kez yanlış girersen kitapçığında aynen şu yazıyor"Cd çalarınız kendini kilitler. Ücreti karşılığı servisinde lütfen yenisi ile değiştiriniz" o yüzden lütfen dikkatli ol.
eğer soruya cevabın hayır ise aracın türkiyeye getirildikten sonra ilk olarak satışını yapan bayii bul ve bu kodu onlardan talep et. ve yine eğer bu bayii bulma şansın yoksa 30YTL+KDV ödeyerek sana en yakın opel bayiine başvur. onlar bu ücret karşılığı senin yerine bu bayii bulup bu kodu sana veriyorlar. umarım yararlı olmuşumdur.

ya bn kontağı açtıım andan itibaren safe yazısı çıkıo yazılanların hepsini denedm olmuoo as tuşuna basıo hiçbişi çıkmıo ekranda

başka açıklaması yok ama arkadaşlar haklı, demekki yanlış yapıyosun işlemi, safe yazıyosa key girmen gerekir! yılmak yok denemeye devam:)

kusura bakma ince bir noktayı atlamışım. aracın çalışıp çalışmaması önemli değil ama kontak mutlaka açık olacak. önce cihazı kapatacaksın. "as" tuşuna basıp tuşa basılı iken cihazı tekrar açacaksın ozaman kodlama işi devreye giriyor. kolay gelsin... yine problem olursa lütfen özel mesajla ikaz et yardımcı olayım.

bide onu deneeyeyim ama yaptııım hiçbişi sonuç wermio kendi imkanlarımla apamadım babam da yaptırmıo malesef kalakaldım ölece:'(

serwiste yapıldı herkese teşekkürler

arkadasım senin arabanda güvenlik kodu nasıl giriliyor bilmiyorum ama öncelike sifrenin oldugu kartın elinde olması lazım bide nası girilcegini kullanım kılavuzuna bakabilirsin eger varsa benim corsa da as a basıyosun 14 kere bilmem neye baskıyosun ona buna basıp öle sifre giriosun mesela

Geri