chevrolet lacetti mi-skoda fabia mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan decoder
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bende skoda kullanıcısıyım...

1 yılı aşkın süredir 2006 Model Fabia Ambiente 1.4 TDI kullanıyorum...

Bence OPEL CORSA al, Her zaman artısı var...

Donanım olarak kafa kafaya denilebilirler, birbirlerinden farkları ne dersen;

Mesela Ambiente donanımlı Fabia ile, NJOY donanımlı Corsa C yi kıyaslayalım...

Radyo CD çaların direksiyondan kumandası Fabia da yok ama Corsa da var.

Deri direksiyon ve vites topuzu Fabia da yok ama Corsa da var.

Soğutmalı torpido Fabia da var ama Corsa da yok.

gibi...

Skoda için aksesuar ararsan yan sanayi bulman neredeyse imkansız, orjinalide cep yakıyor ama Corsa öyle değil...

Satarken de Opel seni yormaz ama Skoda ya karşı Türk Milleti hala ön yargıyla yaklaşıyor...

Hayırlısı olsun...

(Lacetti hakkında hiçbir bilgim yok malesef :) )

Son düzenleme:
İlk tercih olarak Corsa diyorum.
Corsa istemiyorsan,Skoda derim.Ne de olsa VW çatısı altında.

Lacettiyi bencede hiç aklına bile getirme , tamamen çakma chevrolet. Güvenlik testleri ortada. Şu anda Captiva,epica,cruze, almyacaksan chevrolet'e bulaşma. Gerçek chevrolet modelleri bunlar.diğerleri aveo, lacetti, kalos falan çakma chevrolet yani daewo.

Skoda VW bünyesi altında. VW teknolojisini kullanıyor.Kısacası Tercihin Skodadan yana olmalı.

Bende skoda kullanıcısıyım...

1 yılı aşkın süredir 2006 Model Fabia Ambiente 1.4 TDI kullanıyorum...

Bence OPEL CORSA al, Her zaman artısı var...

Donanım olarak kafa kafaya denilebilirler, birbirlerinden farkları ne dersen;

Mesela Ambiente donanımlı Fabia ile, NJOY donanımlı Corsa C yi kıyaslayalım...

Radyo CD çaların direksiyondan kumandası Fabia da yok ama Corsa da var.

Deri direksiyon ve vites topuzu Fabia da yok ama Corsa da var.

Soğutmalı torpido Fabia da var ama Corsa da yok.

gibi...

Skoda için aksesuar ararsan yan sanayi bulman neredeyse imkansız, orjinalide cep yakıyor ama Corsa öyle değil...

Satarken de Opel seni yormaz ama Skoda ya karşı Türk Milleti hala ön yargıyla yaklaşıyor...

Hayırlısı olsun...

(Lacetti hakkında hiçbir bilgim yok malesef :) )

yorumlarınıza katılmakla birlikte bir kaç şey de ben ilave edeyim.
(fabida asr, msr var corsada yok.
fabiadaki genişlik ve ferahlık corsa da yok.
fabiadaki sürat ve ataklık corsa da yok.(101 hp)
fabiadaki kaporta corsada yok.
fabiadakli yol tutuş corsada yok (hb kasa choice ve sport)
farkımdayım opel forumunda biraz fazla fabia reklamı gibi oldu ama vectra a, astra f alıp kullanıp satmış ve şu anda corsa d kullanıcısı birisi olarak bunlar benim objektif izlenimlerim.
ikinci el piyasasına ve satılabilirlik durumuna gelince corsa tartışmasız sınıfının 1 numarası.
ikinci eli yada yeri geldiğinde hemen satılabilmesi sizin için önemli ise tercihiniz corsa olsun. çünkü corsayı herkes skodayı bilen alır ve skodaya bağlanan hep skoda ile devam eder.
bir de fabia alınacaksa her arabada olması gerektiği gibi kesinlikle temiz, km.si mümkün olduğu kadar düşük ve bakımlı bir araç olmasına dikkat edin, bakımsız tabiri caizse enkaz alırsanız başınız dertten kurtulmaz.

Son düzenleme:
Geçen sene yazın akrabamıza 2005 model 30 bın kmde skoda fabia aldık 14500e arac vw grubu oldugu ıcın pekte kalıte yok daha bugun kullandım ivmelenmesi olsun görüş mesafesi olsun yakıt tüketimi ve park sorununu yaşamamakla beraber bana göre şehiriçi için ideal.

ikisini de kullandım. kullanım olarak kesinlikle lacetti diyorum. lacetti performanslı bir arabadır. tabi 1.6 sı için konuşuyorum. piyasadaki hemen hemen bütün 1.6 larla kafa kafaya gider. zaten lacetti fabia ya göre bir üst sınıf ama bildiğimiz kore arabaları ne kadar kaliteli ve sağlamsa o da okadar. fabia sağlamlıkta bir adım önde ama sakın kimse fabia için sorunsuzdur felan demesin.

satmayı düşünmüyorsanız kesinlikle lacetti derim. ama malum herşey düşündüğümüz gibi olmayabiliyor. o bakımdan alırken ucuz almanızı öneririm satarken de ucuz satar sorun yaşamazsınız.

yorumlarınıza katılmakla birlikte...

Ben de sizin görüşlerinize katılıyorum

Sadece;

fabiadaki kaporta corsada yok.

Fabia nın sac kalınlığı Corsadan daha ince...

Neyse, demek ki GELEN GİDENİ ARATIYOR...

Ben 3 yıl CORSA C ye bindim, şimdi FABİA kullanıyorum ama CORSA yı arıyorum...

Arkadaş ise, tam tersi FABİA sını arıyor ...

İlk yazımda da bahsettiğim gibi, iki araçta kafa kafaya denilebilecek niteliklere sahipler...

SKODA WV grubunda bir araç, Dizel Motoru kendini tüm dünyada kanıtlamış olan TDI motor. Kullanılan malzemelerde zaten WV nin modelleriyle hemen hemen aynı... AMA MARKA SKODA ... ve Türkiyede hala ön yargı ile yaklaşılıyor...

OPEL için bir şey bişey söylemeye gerek yok...

Son düzenleme:
Bencede Corsa...
Ama illaki ben bu iki araba arasından birisini alıcam dersen ben Skoda derim.. Lacettiler gürünüş olarak güzel durabilir ama konfor olarak skoda daha iyi..

Geri