Cidden bazı şeylerde ayrım çok göze çarpıyor arkadaşlar.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bende defalarca bu sekilde Alışveriş yaptım eğer parayı almadan parçayı sana yolladıysa benim düşüncem stopların uyduğunu düşünüyormuş yoksa uymayacak olduğunu bilse amacı dolandırmak olsa neden parçayı bedelini almadan sana yollasın . Bence siz o arkadasa ulaşın satarken yaptıgı gibi geri alacaktır parçayı .

Sanırım yanlış anlaşılmalar var.

Airkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende defalarca bu sekilde Alışveriş yaptım eğer parayı almadan parçayı sana yolladıysa benim düşüncem stopların uyduğunu düşünüyormuş yoksa uymayacak olduğunu bilse amacı dolandırmak olsa neden parçayı bedelini almadan sana yollasın . Bence siz o arkadasa ulaşın satarken yaptıgı gibi geri alacaktır parçayı .

Sanırım yanlış anlaşılmalar var.

Evet aynı düşünüyoruz haklısınız yalnız kesin uyar gibi bi ibare kullanması ve hala ulaşamam soru işaretleri bırakıyor bende sonuçta defalarca aracımın modelini söyledim kesin olur deyince ve şimdiki durumda böyle olunca mağdurum. inşallah konuşulabilir amacım karalamak değil zaten. yalnız bilinmesi gerekilen bi konu diye düşündüm

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyle bir durumda , kargo fırmasıyla ırtıbata gecıp onay alıp o sekılde paramı bankaya atıyorum ;) boylece karsıdakı ıcın hersey ımkansız oluyor :D

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne olursa olsun havale yolu ile ürün almakta satmakta %100 riskli bir durum hiç birşeyin garantisi yok

Bir önceki mesajımı okursanız ne demek istediğimi anlarsınız

Satıcı ürünü kargoya havale ettim der alıcı parayı ödemez alıcı dolandırır

Alıcı parayı havale ettim der satıcı ürünü yollamaz satıcı dolandırır (Benim başıma gelende buydu)

Yani iki taraflıda riskli

Airkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklısınız özellikle bazı satış sitelerindede dediğiniz tehlikeli durum mevcut ve çekinir oldum aslında stopları aldığım arkadaş parayı havale geçmeden yolladı güven konusunda problem yaşamamıştık sadece parça uymadı ve ben kendisine ulaşamadım sorunu halledeceğiz inşallah.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyle bir durumda , kargo fırmasıyla ırtıbata gecıp onay alıp o sekılde paramı bankaya atıyorum ;) boylece karsıdakı ıcın hersey ımkansız oluyor :D

Olcay senin durumda riskli kuzen adam telefon yolladım diyor kargoyu bir açıyorsun bir kutunun içine konulmuş 3 adet katı sabun çıkıyor veya adam sana istediğin telefonun maketini yani oyuncağını gönderiyor :D

Bilmiyorum valla ben 450 TL dolandırıldıktan sonra artık internetten alışveriş hayatı bitti benim için

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu videoyu sonuna kadar izleyin bu eleman iddiasına göre telefonu türkiyeden almış ve ülkesine gidince açmış kutuyu ama oda ne ? Telefon maket yani dışı telefon sadece içi bomboş bişey

Fiyatına gelince 500 € yani ortalama 1000-1200 TL gibi bir rakama almış bu oyuncak maket telefonu

Bizimkilerin aklı dolandırıcılığa gelince aynştayn gibi çalışıyor mübarek

http://www.youtube.com/watch?v=63u6b-eHYzU

Airkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet video baya şaşırtıcı neler var neler daha :) hala far işini halledemedik iyice karmakarıştım

Airkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu güncelliyeyim. tekrar yollayabilirsin sorun olmaz yanıtı almış bulunmaktayım ne bir adres nede bir haber var sinirlenmeye başlıyorum artık