Citröen Yeni C5 Mi? Yoksa Vectra Veya Passat Mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yeni c5 çok güzel bence. hele iç konsol harika. o konsol vectra veya passatta olsaydı kesinlikle vectra veya passat derdim. ama şuanda c5 derdim. çok güzel yaptılar yeni c5 leri. eskilerinden eser yok arabada

tamam volvo fln dıyosunuz ama turkıyede volvonun ıkıncı elı cok kotu ama cıtroen gene ona gore daha ıyı bunu da dusunmek lazım ama her halukarda volvonun saglamlıgı fln ıkısıyle mukayese bıle edılemez

Arkadaşlar Yeni C5 bence çok güzel. Ben olsam kesin c5 alırdım hemde hiçdüşünmeden. Passatı nedense hiç sevemedim.
Dün gittim baktım c5'e cuma günü de deneme sürüşü yapıcam. Bide ondan sonra yorum yapmaya çalışırım.

Ya orası öyle de Volvo'yu da klaslıyacagınız markalar da BMW ile Mercedes tir.

2006 C180 Kompressor u var amcamın. Ben onu asla vectra ile kıyaslayamıyorum :)

tabi ki herşey tercih meselesi..

volvoyu kıyaslayacağımız araçlar neden bmw ve mercedes???

her markanın her segment için ayrı modelleri vardır ( eksik modelleri elbette olan bir çok marka var) ancak bu kadar genel bir kıyaslama yapılamaz,

model gamına göre,

c30 C segment - astra - jetta/golf - 1 serisi - focus - megane - mazda3 - corolla
s40 D segment- vectra- passat- 3serisi- Cserisi -a4 -laguna -mondeo - primera-accord -mazda6 - avensis
s60 E omega - 5 serisi - E serisi - legend - a6 - camry
s80 - 7 serisi - S - a8 - pheton - lexus LS vs...

daha da gidiyor...
yani volvoyu kıyaslayacağımız araçlar sadece BMW ve Mercedes'tir demek çok yüzeysel ve hatalı bir yaklaşım olmaktadır

Son düzenleme:
Yüzeysel yaklaşmak volvoyla opeli , S40 ile Astra yı bir tutmaktır bence.
Astra'm var maşallahı var çok memnunum ama ne donanımıyla ne konforuyla ne sağlamlığıyla ne gidişiyle bir S40 ı benim arabamla kıyaslamam..

Benim kasttedigim olay 2. el ve 0 fiyatlarına donanımlarına da bakarsınız beni eminim anlarsınız.

bi Astra - Golf - Megane - Mazda3 vardır

bi A3 - Bmw1 vardır

birde S40 - 3.20 - C Serisi vardır.

Otomobil bir lüx tüketimdir. Bu aynı metrekare ye sahip 2 farklı semtte bulup arasında 200-300 milyar fiyat farkı olan evlere benzer :)

C5 i mükemmel yapmışlar acentada gördüm 10 numara bir araba
citroenc52008800x600walda0.jpg

Son düzenleme:
kimse demesin s40 c segmenti alakası yok S40 D segmenti bir araç kısa olması veya focus platformunu kullanıo olması onu bi alt sınıfa itmez S60 a gelince ara sınıf falan değil tam anlamıyla e segmenti bir araçtır S80 i söylememe bile gerek yok konu sapmasın

kimse demesin s40 c segmenti alakası yok S40 D segmenti bir araç kısa olması veya focus platformunu kullanıo olması onu bi alt sınıfa itmez S60 a gelince ara sınıf falan değil tam anlamıyla e segmenti bir araçtır S80 i söylememe bile gerek yok konu sapmasın
Aynı fikirdeyim, c5-mondeo-s40-vectra-407-3 serisi-c serisi-passat-a4.. aynı segmentteki araçlar.

yuksel
c30 ve s40 birbirine kaymıs, yeni farkettim biraz da alternatif ekleyerek düzelttim bende :rock

kusura bakma okk:good:

Geri