Çizikkkkkk Yardım Edin :) - Corsa D

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun:( var işte böyle araba çizeen bişeyler daha söylerdim ama yeri değil neysee bence de boyatmayın arabanız daha yeni anahtar çiziği gibi ise pasta cila ile kapattırın

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Ben boyatma derim, millet ufak tefek çarpığı bile ellemiyor olduğu gibi bırakıyor. Bu arada bol bol kulaklarını çınlat çizenlerin. Hatta ben şimdiden senin yerine çınlatmaya başladım bile. Bu arada aklıma geldi; bir arkadaş, aracı çizdiler diye arabayı görecek şekilde güvenlik kamerası yerleştirmiş.

dincerozgur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Benim araçta da sürtünmeden dolayı arka çamurluk üzerinde göçme ve derin çizikler oluşmuştu. Mercedes servisinde sadece çizikli bölgeyi düzelttirip boya yaptırdım. (Punta kaynağı gibi bir makina ile göçükleri çektiler ve astarladılar.) Boya 10 cmlik şerit halinde bölgesel yapıldı. Belki araç yeni olduğu içindi ama renk çok iyi tuttu.
Hiçbir fark olmadı. Bu arada servis tanıdıktı ve usta 18 yıllık boya ustasıydı. Opel servisini tercih etmememin asıl nedeni ise arkadaşın boyanan Corsa sının kapı boyalarının 3 ay sonra dökülmeye başlamasıydı. Ayrıca çizikleri giderme hakkında araştırma yaparken Autoking hakkında çok farklı şeyler okudum kafam karıştı onlara götürmedim.

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle boyatma.çiziğe baktınca için acıyor olabilir,ama hiçbir zaman renk tutmaz %100.elbet farkı olcaktır az da olsa farkedilmez de olsa.bence autokinge git,kapatamazsalar bile azaltmaya çalışsınlar.rapor falan uğraşma.boya kullanmadan olduğu kadarı ile kapatmaya çalış..

Arkadaslar cewaplar icin tesekkur ederim ancak soyle bir durum war...Autokinge de gittim baska yerlere de...Cizikler cok derin oldugu icin kesinlikle boya dısında hiçbirşey yapamayız diyorlar...
BEnde hepinizin soyledigi gibi boyatmamaya kararlıydım ancak adam acımamiş :)
çok uzun we derin çizikler...direk tırnak giriyor yani...Bide şöför kapısında olunca en büyüğü (duble geçmiş bide ) insan sinir oluyor...
:mad:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasa değerinden biraz aşağısına sat gitsin.. biraz ucuz die bu haliyle alan olur belki.. sende kafan rahat sıfır bi araba alırsın

_eRAy_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu çizikler çok kötü ya ufak tefek bizim corsadada var

demirelsinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim sakın boyatma benide çok rahatsız eder çizikler hemen boyatırm öle çizikten ötürü iki parçayı boyattım ama benim arabam 10 yaşında olmasına rağmen bile satmaya kalksam kesin sorun yaşarım ama içimde öle çizik binmeye el vermiyo 1 hafta önce dayımın arabasını sattım 2004 model araçtı ve çok çiziği vardı ama hiç boyanmamış olduğu için iki günde sattım alanda içi rahat aldı,boyatırsan eğer satarken hem zorlanırsın hemde değerinin altında satarsın

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÖFF... :( boyatmicaz yani anlaşılan...peki başka çözümü yokmu acaba bunun en azından görünürlüğü azaltan özel sticker ws. araçla aynı renk? (hayal kuruyorum tabi :) )
rütüş ta yapılmıo en iyisi satmak dicem ama alanda aynı ikileme düşecek.sanırım boyatana kadar birisi böyle gidecek :)

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz kendimizi aşalım o zaman.benim önerim şu.çizikler seni araçtan soğutmasın.çizik için araç satılmaz yaw:D...boyatmıcaksın,kapanmıyor o zaman şöyle bi çözüm var ama ne kadar sağlıklı ve ne kadar tutar bilmem..Aracının çizik olan bölümlerini ya da bütün dış yüzeylerini kaplayan şirketler var.hatta bu sitede de bi link vardı,1500 lira civarı tutuyordu.bu kaplamayı aracına yapıyorlar ve istediğin zaman da söküyorsun.Taxi 2 filmindemiydi hatırlamıyorum ama 4 kızın içinde olduğu lacivert bmw kaplama ile kırmızı oluyordu.hatırlayan vardır.aynı oradaki mantık.eğer hatırlatamazsam özelden yazın,hatırlatırım..;)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak'ın dediği bir bakıma doğru yani güzel uygulamaya olabilir.. Ancak sitede de çok konuşuldu, tavana siyah folyo çeken arkadaşlar var.. Çıkarmak istedikleri zaman araç boyasında iz bırakabiliyormuş.. O yüzden pek tercih edilen bir uygulama değil..

Yukarıdaki birkaç arkadaş yazmış, rutuş attırın o çiziklerin bulunduğu yere, ondan sonra üstüne bir pasta cila çekin bence işlem tamadır..

Burak'ta söylemiş yukarıda, çizik için araba mı satılır? hatta yeni araba ve 3-4 çizik yüzünden? benim aracımda da sol arka stopun altında 3 parmak büyüklüğünde göçük var, boyası filan kalkık değil ancak ben inadına yaptırmıyorum orayı, nazarlık olsun diye.. Hem benin gözüme takılan o yer, aracımı alalı 2sene olmasına rağmen birçok arkadaşımın yeni farkettiği bir bölge.. Yani ben 2senedir o göçüğü biliyorum ancak yakın arkadaşlarım bile 'aa nezaman kaza yaptın' diyorlar..