Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
saygılar sevgiler niyazi abim.

nasıl maviş yeni kaliteli yağı alınca ses değişmesi falan oldumu.
mustafa ile istişare ettik eksoz motor arasında kat mıdır adını yanlış yazıyor olabilirim mustafa duruma mudahale et:) iptal edersek motor ömrü uzun olur diye konuştuk işçilik için uygun bir rakamda aldık 50 liracık:) konuyu araştırıp tartışalım istişare edelim derim.

saygılar sevgiler niyazi abim.

nasıl maviş yeni kaliteli yağı alınca ses değişmesi falan oldumu.
mustafa ile istişare ettik eksoz motor arasında kat mıdır adını yanlış yazıyor olabilirim mustafa duruma mudahale et:) iptal edersek motor ömrü uzun olur diye konuştuk işçilik için uygun bir rakamda aldık 50 liracık:) konuyu araştırıp tartışalım istişare edelim derim.

"kat" ne abi.. ben EGR iptalini biliyorum iyi oluyor diyorlar ama bir türlü cesaret edemedim.. Mustafa bilgi lütfen :D

Konya dan Aleykümselam Burak :)

katalizör bizdeki egr yemi denk geliyor aslında bu konuda kafam karışık birde iptal ettiririz mazotu çok yakar diye insan çekiniyor böyle az yakarken kaşınmayalım benzincide:) evet mustafa nirdesin:)

yaw kusura bakmayın laptopu unuttum ondan dönemedim size :)

kat iptali manifoldun hemen ağzında olan ve içinde seramikten filitre tarzında parçalar bulunmasından ve egzozdan çıkacak zehirli gazları tutar ve bu sayade 100000 km üstü araçlarda boğulma sebebi oluyor. iptal etmeniz sonucunda yakıtınız filan artmıyor aracın çekişi artıyor. eğer içini kırdırırsanız o iş sakat sebebi ise muayenede sıkıntı olur ama albeanınkini takarsanız hiç problem olmuyor parçası ise 150 lira albeanın benimki orjin alden içi boş :)

egr dediğimiz olay ise motordan çıkan zehirli gaz oranını düşürebilmek için gazı tekrardan motorra verip yakıyorlar bu sayade düşüşlük oluyor. ve araçta belli kilometreler üzerine motor kurum bağlıyor. yeni nesil araçlarda egrden kaçıyorlar artık ve artı beygir gücü vermektedir

Mustafa bilgiler için tşk ederiz bu egr değiştirmek farz oldu kadosana sen geldiğinde haber edersen önceden bende akşam üstü gelirim gazihandanda randevu alırız bu işlemi yaptırırız.

Geri