Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
günaydın tüm garaj sakinleri..

bereketli, bol kazançlı ve sağlıklı bir hafta dilerim...

Ayrıca bir depo motorin ile şehiriçinde kışın 600-630km yazın 690-710 km yapıyorum.. :)

COMBO'cu arkadaşlar hepinize merhaba

Uzun bir aradan sonra depoyu ilk kez full yaptım bakalım kaç km gidecek

bende cumartesi günü ÖZEL servise gittim.. Aracımda olan çalıştırma problemini anlattım.. Aracı çalıştırmak için bazen 5-6 defa marşa basmak zorunda kalıyorum dedim.. Marşa basınca tırttt diye ses geliyor ve araç çalışmıyor dedim.. Acaba yakıttan mıdır, enjektörlerden midir diye sordum ???? onlarda;

Yakıttan değil, enjektörler tıkalı veya problemli olsa her zaman yapar, senin aracının problemi MARŞ DİNAMOSU'ndan dediler.. Veya basınç kaçağı varsa ondanda olabilir, kontrol etmek gerekiyor dediler..

Eğer MARŞ DİNAMOSU değişirse ÖZEL SERVİSTE fiyat 220-YTL dinamo(ORJİNAL) + 25-YTL işçilik toplam 250-YTL civarı tutar dediler.. Yan sanayi marş dinamosu COMBO lara olmazmış uymazmış..

Sonra YETKİLİ SERVİS e gittim. Dedim bayramda kapalıydınız :) özel servise gitmek zorunda kaldım ve bana marş dinamosunun değişmesi gerekebilir dediler acaba kaç liraya bana malolur bu değişim dedim vee cevappppp KDV ve işçilik dahil ORJİNAL parça 770-YTL :D anam dedim o ne 250 nerdeee 770 nerde ikiside orjinal.. Ayrıca YETKİLİ bana yan sanayi verelim dedi oda 350-YTL miş.. ama garantisi yokmuş.. Tabi bu 770-YTL club card ve 3 yaş indirimi ile 620-YTL kadar düşüyor ama yine de pahalı...

Sonuç olarak aracı çok samimi olmasamda belli bir samimiyet kurduğum ÖZEL servise yarın sabah bırakıcam.. inşallah marş dinamsunda problem yokturda problem çözülürde masraf çıkmaz... Bir de MARŞ DİNAMOUS tamir olmazmış .. Mutlaka değiştirmek gerekiyormuş.. :D
Sonucu buraya yazarım ;)

bende cumartesi günü ÖZEL servise gittim.. Aracımda olan çalıştırma problemini anlattım.. Aracı çalıştırmak için bazen 5-6 defa marşa basmak zorunda kalıyorum dedim.. Marşa basınca tırttt diye ses geliyor ve araç çalışmıyor dedim.. Acaba yakıttan mıdır, enjektörlerden midir diye sordum ???? onlarda;

Yakıttan değil, enjektörler tıkalı veya problemli olsa her zaman yapar, senin aracının problemi MARŞ DİNAMOSU'ndan dediler.. Veya basınç kaçağı varsa ondanda olabilir, kontrol etmek gerekiyor dediler..

Eğer MARŞ DİNAMOSU değişirse ÖZEL SERVİSTE fiyat 220-YTL dinamo(ORJİNAL) + 25-YTL işçilik toplam 250-YTL civarı tutar dediler.. Yan sanayi marş dinamosu COMBO lara olmazmış uymazmış..

Sonra YETKİLİ SERVİS e gittim. Dedim bayramda kapalıydınız :) özel servise gitmek zorunda kaldım ve bana marş dinamosunun değişmesi gerekebilir dediler acaba kaç liraya bana malolur bu değişim dedim vee cevappppp KDV ve işçilik dahil ORJİNAL parça 770-YTL :D anam dedim o ne 250 nerdeee 770 nerde ikiside orjinal.. Ayrıca YETKİLİ bana yan sanayi verelim dedi oda 350-YTL miş.. ama garantisi yokmuş.. Tabi bu 770-YTL club card ve 3 yaş indirimi ile 620-YTL kadar düşüyor ama yine de pahalı...

Sonuç olarak aracı çok samimi olmasamda belli bir samimiyet kurduğum ÖZEL servise yarın sabah bırakıcam.. inşallah marş dinamsunda problem yokturda problem çözülürde masraf çıkmaz... Bir de MARŞ DİNAMOUS tamir olmazmış .. Mutlaka değiştirmek gerekiyormuş.. :D
Sonucu buraya yazarım ;)

Öncelikle Niyazi abi geçmiş olsun... da marş motorunda ise sorun ki marşa basarken anlaşılır belki civatası düşmüştür marşı bitanesinin kasılıyordur ne bilim... ama marş motorunun tamiri oluyor en azından ben öyle biliyorum ki marş motorunun içinde endüvi kollektör kömür fırça yatak gibi parçalar var bunlardan biri sanırım arızalı yada marş selenoidi var marş dişlisini volandan ayıran marş motoruna birleşik yanında bulunan sistem.. yani ne bilim aracın garantisi bittiyse oto elektirikçisine götür bi baksın bence o kadar para vermenin bi anlamı yok ... tamir olmuyormuş demiş usta merak ettim açıkcası nasıl olmuo...S:

günaydın...

Teşekkürler Özkan. Ayrıca bende anlamadım ama usta öle dedi.. Yan sanayi combo ya uymaz ayrıca bunların tamiri olmaz değişmesi gerekiyor dedi. (Özel Servis) şimdi araç serviste kontrol edecekler.. Aküden de olabilir diyorlar. hayırlısı öğlene kadar bana sonucu bildirecekler bakalım ne çıkacak... Akü mü , marş dinamosu mu, yoksa senin dediğin gibi Özkan ufak tefek vida, kömür gibi parçalar mı? :?

Şimdi yetkiliye gitsem direk değiştirelim derler.. Hiç değilse özel servis birde biraz tanıdık olunca içim rahat açıkçası..(Arkadaşımın samimi arkadaı :) )

Merhaba arkadaşlar uzun zaman oldu takip edemedim forumu hatta internete bile 2ay sonra ilk defa girebildim öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım sağlıklı bol kazançlı günler dilerim...

merhaba Anıl.. Seni tekrar aramızda görmek güzel..

Ayrıca arkadaşlar aracımı servisten şimdi aldım.. Problem marş dinamosundaymış.. Aracın marş dinamosu değişti.. VALEO marka marş dinamosu takıldı.. Kış bakımı yapıldı (antifiriz kontrol +antifirizli cam suyu ilave +kapıları komle yağlama+genel kontrol)

Özel Servis Toplam fiyat 220(parça) + 40(işçilik) = 260-YTL

Niyazi abi MArş motoru o kadar ucuzmuymuş alla alla:S kafam karıştı :D neyse geçmiş olsun ucuza kapattıysanız.... bence marş motoru değilde marş motorunda bi parça değişmiş olabilir ....... neyse kazasız belasız sürüşler dilerim... hayırlı günler...

Geri