Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Valla kendime yakıştırmadığım, böyle bir duruma düşeceğimi tahmin bile etmeyeceğim bazı olaylar oldu.

Benim dükkanın arka sokağı biraz sakin ve tenha. Evden dükkana inerken işitme engelli bir kardeşimizi (yaklaşık 20'li yaşlarda), bir başka başı boş, hayattan bir beklentisi olmadığından ötürü insanlara zarar varan, kısacası serseri bir gencin engelli kardeşimizi para için sıkıştırıp saldırdığına şahit oldum.

Engelli kardeşimizin o bağırışlarını duyunca yardıma koştum. Müdahale ettiğim için saldıran şahısla bir tartışma içine gireceğimi bildiğimden ona biraz da anlayacağı dilde müdahale ettim. Biraz hırpaladıktan sonra vatandaş bıçak çekti. O hızla ve sinirle yere düşürdüğü bıcağı aldım ve kalçasından bıçaklama gibi bir durum oldu.

Az çok polis ve emniyetin beni tanımasından ötürü şu an için herhangi birşey yok. Şahıs şu an içeride gasptan ötürü. Benim bıcaklama olayınıda kendimi koruma adına yaptığım için herhangi bir cezası olmayacağını söylediler.

Bakalım hayırlısı. Ama yaptığım şeyden pişmanmıyım diye sorarsanız, değilim çünkü engelli kardeşimizin o yakarışlarını hangimiz duysa aynı şeyleri yapardı.

kardeş büyük geçmiş olsun.allah kimseyi böyle şeylerle karşı karşıya getirmesin.bence sen doğru olanı yapmışsın.karşı tarafın hayatına kast etmemiş sadece bertaraf etmişsin.hepimizin başına böyle şeyler geliyor.banada oldu zamanında ben kasadan silah çıkarmak zorunda kalmıştım.çok başımız ağrıdı o olaydan sonra ama neyseki atlattık. büyük geçmiş olsun.

Olaydan dolayı başımın ağrıyacağını sanmıyorum. Ama genede insan sıkılıyor tabi keşke böyle olmasaydı diye. Ama düşündüğümde yapılacak en doğru olanı bu şekilde olurdu sanırım.

Şu an için zaten benlik bir olay yok. Emniyet olayın gasp yönüyle ilgileniyor. Engelli arkadaşımız şikayetçi oldu. Benimde ifademi aldılar. Daha sonra bıraktılar. Bakalım mahkeme olayları olduğunda ifade vermek için gideriz o kadar.

Alper Bey büyük geçmiş olsun.

yürekli davranışınızdan dolayı sizi tebrik ve taktir ediyorum yüreğinize bileğinize sağlık.

büyük şehirlerin malasef bu getirileri başı boş insanlarla dolu hali ve hergün gazetelerin üçüncü sayfasına çıkma ihtimalini doğurdu.

başıma böyle bir şey gelmedi ama bizim mahallede görme özürlü arkadaşım var %95 özürlü, insanların onu dışlamasına uyuz oluyorum bende elimden geldiğince ilgileniyorum hatta bir yere gidip geleceksem onuda alıyorum araca birlikte gidip geliyoruz çocuklar gibi seviniyor.

tekrar geçmiş olsun başkasının sırtından geçinen zorbalar Allah'larından bulsunlar.

vakit hazan akşam karanlığı kapıda kuşlar azcık kalmış olmalı semada,
biz emekçiler ise kepenkleri kapatır gideriz yuvalarımıza garajı emanet ederiz dostların sıcak samimi kollarına kalın sağlık afiyet huzurla iyi akşamlar.

Geri