Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Nihat abi ve Candanın bu güzel hayır dualarıyla garajın kapısını aralamak insana huzur veriyor :)

Tüm garaj sakinleri hayırlı sabahlar, hayırlı ve bereketli bol kazançlar inşallah :)

candan üstadım garajda idi adım ama kendim masamda değildim şimdi gördüm yazını iyidir abiciğim şükür bugünlere sizler nasılsınız istanbul dün yağmur ile insanları üzdü bugünde havalanı çevresinde zor durumda kalmış insanlar yaradan kimseyi zora düşürmesin.

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum.Aranıza yeni katıldım.Bir konuda yardımlarınıza , daha doğrusu fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var.
Combo , tourneo yada berlingo tipi bir araç almayı düşünüyorum.Baştan söyleyim ikinci el.Tourneo aksesuar olarak inanılmaz geniş kapsamlı ve sağlam.Berlingo genelde 1.9 motor dehşet yakıt masrafı demek.Birde combo var.
Aradığım özellikler aslına bakılırsa yakıt masrafı düşük , rahat bir araç.Mesela tümseklerde tabiri caizse takur tukur etmemeli.Tabi en önemlisi aracın gideri.1.3 Combo için kalkışlar nasıldır.Örneğin araçta 4 kişi var ve yokuşta dur kalk yapıyorsunuz.Sizce sıkıntı oluyormu.

Mesela bende corolla 1.3 var.Herkes kullanır ama biz gençlerin canını sıkar bu kalkışlar.Özellikle kalabalık bir araç ile yağmurlu havada yokuşta iseniz.Kaydırmamak elde değil.

Sizlerden ricam combo kullanıcıları olarak bana bu araç hakkında etkin tecrübelerini anlatmanız.Hatta tourneo'yu da biliyorsanız ondanda bahsedebilirsiniz.

Tabi vergiside önemli bir konu.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Alper günaydınnnn...

Öncelikle aracın ne için kullanacağın önemli. Aile arabasımı, iş arabasımı.. Kendimden örnek vereyim.. Benim araç 5 kişilik (anne+baba+3 çocuk) bir aile arabası.. Yakıtı çok güzel ekonomik memura çok uygun.. Vergi biraz yüksek. Her yıl muayene sıkıntısı var.. Araç konforlu, rahat.. Yoldaki performansı tatmin edici normal yüklü veya yüksüz üzmüyor seni.. Tek kötü yanı şehiriçinde klima açıkken performans kaybı olması.. Rampalarda falan kalkışlarda aşırı yük olmadığı sürece hiç bir sıkıntı yok.. Sonuçta araç 1.3 motor ve 1290 kilo .. Araçtan spor araba performansı beklemek haksızlık olur :)

Şimdiden yeni alacağın aracın hakkında hayırlı olur inşallah :)

candan evet bir süre önce okumuştum fecde yazdıklarını sonra fransız kaldım üye olmamıştım bizim garaj gibisi yoktur abiciğim:)

Niyazi abim ellerinine sağlık ne güzel özetlemişin araçlarımızın bizleri nasıl mutlu ettiğini arkadaş combosunu alır gelir inş aramıza.

günaydın arkadaşlar. hayırlı işler,
bu gün biraz sıkıntılı ve yoğun bir gün olacak benim için,fırsat buldukça uğramaya çalışacağım. baklava tadında güzel mis gibi bir sohbet diliyorum sizlere.

sinan şimdiden Allah kolaylık versin öğleden önce inş işlerini yoluna koyarsın akşama işler sarkınca güçsüz kalıyoruz zor geliyor telde bile konuşmak.

Geri