corsa 1.2 easytronic hakkında yorum ve eleştrileriniz. lütfen

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mnurlu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Eminim agız tadıyla binersiniz yokuşlarda hillholder olmasa bile normal manuel den daha az kactıgı kesin daha önce manuel kullandıysanız biraz degişik gelicektir ilk başta ama alışması çok çok çok kısa oluo sonrasında ise keyfe dönüşüo zaten manuel devri gördügüm kadarıyla bitiyor yavas yavas en güzeli bana göre otomatik,en dogru şeçimi yapmışsınız :good:

Tekrar hayırlı ugurlu olsun..allah kaza bela nasip etmesin

Yengemde 2003 model Easytronic Corsa var, yıllardır sorunsuz biniyor. Bende; bu Corsada görüp, vites hamallığından vazgeçip, 2009 Esytronic Astra aldım. Opel bu şanzumanları peynirden yapmamıştır herhalde, hemen bozulacak? Vites kolunu joystick gibi oynamadıktan sonra, arıza vereceğini hiç sanmıyorum. Düz viteste bile, elini duraklamalarda ve sürüş esnasında vitesten çekmeyenlerin kullanımına, hiç bir vites kutusu, zaten dayanmaz.

....

Son düzenleme:
1-2 arası vites geçişleri özellikle sıkışık trafikte rahatsız edici olabiliyor.
Onun dışında sorun veya vites geçilerinde belirginlik yok.
Gaz pedalıyla aracın nasıl idare edileceğini zamanla anlıyacaksın zaten.Kullanmayan birine bunu anlatmak gerçekten zor.Aynı vites programında gaza basış şekline ve hızına göre 1500 devirde veya 4000 devirde vites değiştirmesini sağlayabiliyorsun.

....

Son düzenleme:
ben corsa 1.4 kullanıcısıyım 1.4 corsa için performans yönunden yeterli eğer değişme imkanın varsa 1.4 motor derim.....

Geri