corsa 1.2 fren sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan meister78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
abi bu ölçüm aletinin adı ne biliyomusun? ingilizcesi dial indicator ama türkçesini bulamadım. benimde 30 km hızla giderken hafif frene dokuduğumda kesik kesik fren tutması sorunu var arabada. kendim tamir edeyim diorum tanıdık usta yok burda uğraştıracaklar beni sanayide diye en azından takım çantama bi alet daha girer :D

adı komparatörmüş aletin fiyatıda pek pahalı değilmiş :D

Komparator saati 0-40mm hassasiyetli tutucu magebase manyetik tutucudur

Komparator saati 0-40mm hassasiyetli tutucu magebase manyetik tutucudur

Tesekkur ederim bilgi icin.peki bu aletin internette yabanci sitelerde kivrilabilen bi tutucusu var ayarlayip sabitlenen arabayada ayarli penseyle tutturulani ondan varmidir ulkemizde yada o ayarlanan kivrilabilen tutucusundan.saati internette bi cok sitede buldum ama hep manyetik ayak var ve manyetik ayak arabaya tutturulabilirmi bilemedim

Merhaba,
disk yüzeyine salgı ve düzlemsellik toleransı veriliyor üretim resimlerinde bunlarda disk üreticisi tarafından koordinat ölçüm cihazı yada başka cihazlarla ölçülüyor üreti esnasında Almanyada bir eğitim esnasında bunu görme fırsatım oldu fakat diskin üretici toleranslarının içinde olması hata olmaz anlamına gelmiyor montaj sonrası komperatör ile biz komple porya ile beraber disklerin yalpasını ve düzlemselliğini kontrol etmiş oluyoruz yani belirtiğiniz gibi önemli bir husus tavsiye edilen tol en fazla 0.1mm.
komparatörü sanayi bölgelerindeki malzemecilerde veya netten rahatça alabilirsiniz fiyatları uygun dijital olanlar birz daha yüksek

http://www.youtube.com/watch?v=H_1ySs7liS4

Son düzenleme:
Merhaba,
disk yüzeyine salgı ve düzlemsellik toleransı veriliyor üretim resimlerinde bunlarda disk üreticisi tarafından koordinat ölçüm cihazı yada başka cihazlarla ölçülüyor üreti esnasında Almanyada bir eğitim esnasında bunu görme fırsatım oldu fakat diskin üretici toleranslarının içinde olması hata olmaz anlamına gelmiyor montaj sonrası komperatör ile biz komple porya ile beraber disklerin yalpasını ve düzlemselliğini kontrol etmiş oluyoruz yani belirtiğiniz gibi önemli bir husus tavsiye edilen tol en fazla 0.1mm.
komparatörü sanayi bölgelerindeki malzemecilerde veya netten rahatça alabilirsiniz fiyatları uygun dijital olanlar birz daha yüksek

http://www.youtube.com/watch?v=H_1ySs7liS4

bende hem disk hemde poryaları kontrol edeyim diyorum 30 liraya satılan komparatörler var fakat tutcu ayak kısmına bir şey uydurmam lazım.yarın bi sipariiş vereyim gelsin sonrada bi tutacak ayak uydurucam bakalım sorun hangi poryada yada diskte çıksın meydana... tesekkurler bilgiler için

Geri