corsa 1.3 aldim 2004 model ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ariyess
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Olur böyle şeyler sıkmayın canınızı bende tam 1 yıl önce aynı araçtan aldım servise götürdüm dedimki benim için boya kaza önemli değil siz gerisine bakın adamlar bana sadece 150tllik rot rotil masrafı çıkardı aracı aldım çıktım teme 5 taktım basyıorum gitmiyor anladım ki debriyajı bitik ustama götürünce araca bi baktık ki
Turbo borusu patlamış kaynakla kapamaya çalışmışlar tutmamış 200tl
turbo keçesi patlak yağ doldurmuş bütün radyatöre yeni turbo 550tl
motorun bir ayağı kırık 50tl
mazot pompası sızdırıyor 200tl
v kayışı 30tl
fren balata diskler bitik 200tl
debriyaj 250tl
bide dedikleri rot kollarızı z rotları 100tl
vede hatırlayamadığım bir ton gider sıvı contasından şanzuman yağına kadar bütün turbo radyatörü temizlendi fln derken işçiliğiyle 2000tlye yaklaştı belkide geçtiki hala zincirin, volanın değişmesi gerekiyor ön sol far çıkma takılmış çatlağı var su alıyor ön tamponun ayağı kırık davlumabaza tuturmuşlar vurdukalrı boya tampondan her gün biraz daha dökülüyor arka taponuun içindeki darbe emici yok v kayış koruma davlumbazı eksik her gün araçta eksik yada kırık olan yeni bir yer keşfediyorum anlayacağınız

sonuçta 15,500e sıkışığım diye aldığım araç bana daha o ay içinde 17000-17500e patladı ki o fiyata 3 parça boyalı araç alırdım her gün böyle eksik kırık parçalarla karşılaşmazdım en azından biraz şans meselesi çokta can sıkmamak lazım

Son düzenleme:
bende gakeriden bir araç almıştım. 110 bindeydi araç. arasın içi dışı tertemizdi. koltuklar direksiyon neresine bakarsan bak 110 bin bile fazla gibi duruyordu. aracın duruşuna temizliğine bakarsan 50 binlik araç dersin. aracın sahibini falanda bulmuştum onada sordum neyi var neyi yok diye. galeriyle aynı şeyleri söyleyince kaporayı verdik aracı aldık.sonra triger işini sorayım dedim. aldığım gibi triger filan değiştireyimde başım ağrımasın diye. önceki sahibine bir sordum kaç km de değiştirdirn diye. adam 190 binde demez mi şok oldum. hadi yanlış hatırlıyodur belki dedim. (tam hatırlamıyorum ama 190 binde heralde demişti) servis kayıtlarından sordurdum. araç gerçekten 190 binde triger değişimi için servise gitmiş. bir sene sonrada ben aldım. servisten sonra kim bilir kaç km daha yol eklendi.
bu galericilere yapılacak en güzel ceza alışveriş yapmamaktır. işini adam gibi yapanlar var tabi ama arada çürük elmalarda çok. çürüklerden alışverişi kesince ya kendi iş yapamayıp piyasadan silinecek yada işini adam gibi yapmak zorunda kalacak.
bu anlattığım olay sakaryada olmuştur.sakaryada galeriden araç almak isteyen varsa mesaj atısın. benim sorun yaşadığım galeriyi söylerim oraya kesin gitmesin.

3-5 fazla verip adam gibi biryerlerde arabaya baktırmakta fayda var. Maalesef okadar çok sahtekar varki anlatılır gibi değil son zamanlarda birde sigorta kaydı işi çıktı Geçen bir arabaya gittik sahibinin dediği gibi 3 parça boyadan başka birşey çıkmadı ama şase numarasından sorgulayınca 28.500 e alacağımız arabaya kaskodan 41.500 TL para ödendiğini öğrendik daha neler neler!!!

bende hayirlisi dedim bakalim saol dostlar tavsiyeleriniz ve olumlu görüsleriniz icin kazasiz masrafsiz yasam hepimize ;)

Geri