Corsa 1.4 twinport (easytronic) lpg?

cakabey06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize öncelikle iyi günler.
2004 model Opel Corsa 1.4 twinport (easytronic) benzinli araç kullanıyorum. LPG taktırma hususunda çevremdeki insanlardan çok farklı yorumlar geldiği için sizlere de tecrübelerinizden faydalanmak için sormak istedim.
Son ölçümümle arabam 100 km'de 6,63 lt (4.22 TL 'den km başına 28 kuruş) benzin harcadı. (Genel kullanım güzergahım Sincan-Ankara-Sincan arası. İşe giderken 80-90 km hızla gittiğim bazı bölümler olduğu gibi 5-10 dk tampon tampona gittiğim yerler de oluyor. Şehir içi-dışı gibi yani.)
Aylık araba kullanma ortalamam yaklaşık 2125 km.
LPG taktırırsam km başına yakıt maliyetim ne olur?
Eğer taktıracak olursam hangi markayı önerirsiniz? Opel'le en uyumlu markalar Landirenzo ve BRC midir?
Şimdiden teşekkürler.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maddi imkanın var ve aracını uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan LPg kiti olarak ilk tercihin prins olsun. yok o kadar para veremem dersen BRC. ;)

LPG 2,4tl/lt olması gerek. benzinle arasında 2 liraya yakın bir fark var. %35-40 arası bir tasaruf söz konusu olur.

ben sizin yerinizde olsam. aylık yaptığınız yol belli. ve normal bir kiti 6-7 ayda amorti edersiniz. prins bayileri ile görüşün 10 ay civarında amorti etmiş olursunuz tahminen.

cakabey06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap için tşk kardeş. prins biraz pahalı gibi. opel'e en uyumlu olan hangisi? BRC mi Landi renzo mu?